Reklama

Športové kanály DIGI Sport 3 a 4 aj v Česku, niektoré prenosy však budú blokované

Po dvojici športových kanálov DIGI Sport 1 a 2 budú vysielať v Českej republike aj programy DIGI Sport 3 a DIGI Sport 4. Prevádzkovateľ športových kanálov, spoločnosť DIGI Slovakia, už požiadal o zmenu licencie, ktorá sa týka najmä rozšírenia teritória o Českú republiku.

Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) sa zmenou zaoberala na svojom poslednom zasadaní 26. januára 2016, kedy zmenu licencie aj schválila. Vychádzame zo zápisnice zo zasadnutia RVR, ktoré sa konalo 26. januára 2016.

V Česku sú aktuálne dostupné iba programy DIGI Sport 1 a DIGI Sport 2. Zvyšné stanice DIGI Sport 3 a DIGI Sport 4 budú k dispozícii zákazníkom českej satelitnej platformy Nová DIGI TV už od tohto víkendu. Tretí športový okruh bude sprístupnený aj v HD kvalite. Dôvodom je, že satelitný operátor DIGI CZ získal exkluzívne práva pre územie ČR na vysielanie La Ligy pre súčasnú a nasledujúce dve sezóny 2016/2017 a 2017/2018. Nebude sa však jednať o plnohodnotné sprístupnenie programov, keďže niektoré športové prenosy sú určené iba pre slovenských divákov. „Športové súťaže, vysielané na kanáloch Digisport 3 HD a Digisport 4 SD, na ktoré nebudeme vlastniť vysielacie práva pre územie ČR, budú pre vysielanie v ČR vypnuté (blackoutované),“ uvádza satelitný operátor DIGI CZ.

Pre zákazníkov Novej DIGI TV na Slovensku sa samozrejme nič nemení. Tí budú mať aj naďalej prístup k všetkým športovým programom DIGI Sport bez obmedzenia.

Mohlo by vás ešte zaujímať