Reklama

Športové kanály DIGI Sport 3 a 4 aj v Česku, niektoré prenosy však budú blokované

Po dvojici športových kanálov DIGI Sport 1 a 2 budú vysielať v Českej republike aj programy DIGI Sport 3 a DIGI Sport 4. Prevádzkovateľ športových kanálov, spoločnosť DIGI Slovakia, už požiadal o zmenu licencie, ktorá sa týka najmä rozšírenia teritória o Českú republiku.

Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) sa zmenou zaoberala na svojom poslednom zasadaní 26. januára 2016, kedy zmenu licencie aj schválila. Vychádzame zo zápisnice zo zasadnutia RVR, ktoré sa konalo 26. januára 2016.
Pokračovanie nižšie:


V Česku sú aktuálne dostupné iba programy DIGI Sport 1 a DIGI Sport 2. Zvyšné stanice DIGI Sport 3 a DIGI Sport 4 budú k dispozícii zákazníkom českej satelitnej platformy Nová DIGI TV už od tohto víkendu. Tretí športový okruh bude sprístupnený aj v HD kvalite. Dôvodom je, že satelitný operátor DIGI CZ získal exkluzívne práva pre územie ČR na vysielanie La Ligy pre súčasnú a nasledujúce dve sezóny 2016/2017 a 2017/2018. Nebude sa však jednať o plnohodnotné sprístupnenie programov, keďže niektoré športové prenosy sú určené iba pre slovenských divákov. „Športové súťaže, vysielané na kanáloch Digisport 3 HD a Digisport 4 SD, na ktoré nebudeme vlastniť vysielacie práva pre územie ČR, budú pre vysielanie v ČR vypnuté (blackoutované),“ uvádza satelitný operátor DIGI CZ.

Pre zákazníkov Novej DIGI TV na Slovensku sa samozrejme nič nemení. Tí budú mať aj naďalej prístup k všetkým športovým programom DIGI Sport bez obmedzenia.

Mohlo by vás ešte zaujímať