Reklama

Skylink začal blokovať program Nova International na kartách s českým regiónom

Zákazníkom satelitného operátora Skylink, ktorí využívajú dekódovaciu kartu Irdeto/ICE s českým regiónom, nie je dostupná stanica Nova International. Prevádzkovateľ platformy, spoločnosť M7 Group, využil tzv. geoblokáciu a program sprístupnil iba slovenským zákazníkom, ktorí majú na karte zvolený práve región Slovenská republika.
Pokračovanie nižšie:


Jedná sa vôbec o prvý televízny program, ktorý je nedostupný českým zákazníkom Skylinku. Doteraz dochádzalo k občasnému blokovaniu niektorých staníc, ale len u vybraných športových prenosov z dôvodu autorských práv. Či sa jedná o dočasné blokovanie programu Nova International na českých kartách, alebo je to už trvalý stav, nie je známe. Operátor sa k tejto veci doteraz nevyjadril. Oficiálne však stanica nikdy nebola v ponuke pre českých zákazníkov, Skylink preto jej blokovanie nemusí ani komentovať.

Nova International je primárne určená pre divákov na Slovensku. Skupina Nova spustila tento kanál hlavne kvôli tomu aby nahradil v ponukách našich operátorov stanice Novy (Nova, Nova Cinema, Telka, Smíchov a Fanda). Preto sa vo vysielaní Nova International objavujú všetky programy a seriály na ktoré vlastní Skupina Nova vysielacie práva aj mimo územia ČR.

Zaujímavosťou je, že v čase písania tejto správy sa program Nova International nachádzal aj naďalej v zozname FastScan pre Českú republiku a to na pozícii číslo 32. Majitelia Skylink ready boxov s predvoleným zoznamom kanálov Slovenská republika nájdu kanál Nova International na pozícii číslo 12.

Pokiaľ využívate kartu Skylink na Slovensku a program Nova International Vám nefunguje, odporúčame Vám zmeniť región karty z ČR na SR, cez zákaznícku zónu.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Nova International vysiela vyhradne programy z vlastnej tvorby Nova.

  Ja priam az komicke, ze ju blokuju na uzemi statu kde programy vznikli a maju vysporiadane autorske prava.

  Nech zije EU.

 2. oni to blokuju kvoli tomu, ze na nova int chodi vyrazne menej reklam ako na nova cz, preto nechcu, aby cz ludia sledovali tento program a radsej boli vystaveni reklame, ktoru si firmy na nova cz platia – je to logicke

  dalsi krok bude vypnutie nova cz + ostatnych stanic na sk kartach
  to ked opadne to nadsenie po zvyseni serpo

 3. Ak vypne Skylink stanice Novy na SK kartách tak hneď beriem Novú Digi TV SK

 4. Zase bude blokovať futbal.

  V stredu 24. 2. 2016 od 20:25 do 22:50 a vo štvrtok 25. 2. 2016 od 20:45 do 23:00 nebudú pre zákazníkov Skylinku, ktorí používajú dekódovacie karty pre región Česká republika, dostupné prenosy futbalových stretnutí Ligy Majstrov a Európskej ligy, ktoré vysielajú slovenské programy Jednotka, Jednotka HD, Dvojka a Dvojka HD.

  Ďalej nebude pre región Českej republiky dostupný zápas Španielskej futbalovej ligy, ktorý vysielajú stanice Dajto a Dajto HD v nedeľu 28. 2. 2016 od 20:25 do 22:25.

 5. Nie je dolezite na koho je karta registrovana ani aku menu mas na karte zvolenu, ale aky region je na nej. Cize aj na karte registrovanej na cecha moze byt kludne SK region. Menit sa to da zatial jednoducho cez spravu karty na webe. Ked som zmenil region na CR Nova International nesla, po vrateni na SR sa opat rozbehla. Takze blokovanie tam je.

Komentáre už nie sú povolené.