IN TV v HD kvalite už aj z bratislavského miestneho DVB-T multiplexu

Po východoslovenskej metropole, môžu novú televíziu IN TV sledovať v HD kvalite už aj diváci v Bratislave. Operátor AVIS pridal nový televízny kanál vo vysokom rozlíšení do svojho miestneho DVB-T multiplexu. Aktuálne je tak možné naladiť na 32. kanáli (MHz) v hlavnom meste štyri televízne programy Šlágr TV, TV Noe a IN TV v SD aj HD kvalite.

Pre príjem programu v HD kvalite sa samozrejme vyžaduje set-top-box, prípadne televízor so zabudovaným DVB-T tunerom, s podporou kompresného formátu MPEG-4.

IN TV vysiela v týchto dňoch predvolebné diskusie každý deň o 20:30. Neskôr chce však divákom ponúkať nielen spravodajské a publicistické relácie, ale aj dokumenty, filmy, seriály ako aj kultúrne a detské programy. Stanicu môžu sledovať diváci na celom Slovensku cez vybrané miestne DVB-T vysielače, ako aj u káblových operátorov (ANTIK Telecom a Isper).

Bratislava – Vlčie hrdlo (32. kanál), povolený výkon 1 kW
Šlágr TV, TV Noe a IN TV SD aj HD

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

 • slabota, BA stare mesto bez priameho vyhladu na stoziar…ziaden signal na vonkajsiu antenu…
  aku ma polarizaciu vysielac?

 • Myslím, že DVBT na SVK vysiela s vertikálnou polarizáciou. Akú anténu používaš, v meste by bodlo zrejme kvalitné sito (zisk cca 12 dBd) a prípadne vhodný a odolný zosilovač. Je pravda, že ten výkon lokálok je bieda, miesto vysielania detto. Ja používam z Petržalky len internú anténu, trocha som sa pohral a SD v kvalite biednych ale pozerateľných 25-30%. Tak som zvedavý na HD, či sa vôbec dostanem na hranicu pozerateľnosti.

 • Vysielanie v HD je síce chvályhodné, ale treba zmeniť obsah. Pozerať sa na obrázky v HD kvalite, nič moc. A predvolebné diskusie tiež nemusím.

 • na kvalitné sito to hrá až v Piešťanoch, tak aký problém v Starom Meste ?

 • Pre samotné mesto je to velmi zle vybraná kóta. Komín Spalovne.
  Počas pilotného DVB T to išlo z budovy Technopolu v Petržalke a nebol problém to naladiť na izbové antény. V meste bude ťažko niekto montovať vonkajšie antény . Pre mesto boli určené kóty ešte Incheba a Polus. Rekonštruovaných spoločných antén je minimum. Viac ich je jedine v západnej časti mesta kde sa dajú naladiť CZ stanice.

 • Tak toto je vyborna sprava.Vyhodili Lux TV a zaradili INTV HD.Za to im davam palec hore.Prave to mam naladene a ide to perfektne 🙂 🙂

 • IN TV v Košiciach nevysiela. No nič počkám. Zostáva verit, že do konca
  roka začnu vysielat.

 • Nacionalistická televízia…úplne zbytočné..odpad. Pozrite si, kto ich financuje a k akemu účelu.

 • t3m, ale videl ved ju mam naladenú a nestačim sa čudovať…a o čom to je ? o ničom 🙂 Nová TV 8 ?

Tento článok už nie je možné komentovať