Reklama

Doma a Dajto v SD kvalite už nebudú dostupné zákazníkom Plustelky cez satelit

Predplatitelia platformy Plustelka, ktorí prijímajú programy prostredníctvom družice Astra 3B (23,5°E), nebudú môcť od 29. februára 2016 sledovať televízne programy Doma a Dajto. Informovala dnes o tom spoločnosť Towerhome, ktorá platformu prevádzkuje. Dôvodom je ukončenie retransmisie programových služieb Dajto (SD) a Doma (SD) prostredníctvom satelitu Astra 3B (23,5°E).

Spoločnosť MARKÍZA – SLOVAKIA, spol. s r.o., vysielateľ televíznych programových služieb Doma a Dajto, sa rozhodol odvolať svoj súhlas k retransmisii uvedených programových služieb prostredníctvom satelitného multiplexu. Odvolanie súhlasu s retransmisiou predmetných programových služieb sa týka programov platenej ponuky Plustelky prístupnej cez satelit,“ uvádza operátor v tlačovej správe.
Pokračovanie nižšie:


Na základe rozhodnutia televízie sa tak s účinnosťou od 28. februára 2016 končí retransmisia programových služieb Dajto (SD) a Doma (SD) v ponuke Plustelky na satelite.

Programová ponuka Plustelky plne závisí od rozhodnutí vysielateľov umožniť retransmisiu svojich programových služieb. Spoločnosť Towerhome, plne rešpektuje takéto rozhodnutie vysielateľa. „Za vzniknutú situáciu sa naším zákazníkom ospravedlňujeme a ubezpečujeme ich, že sa aj naďalej budeme snažiť rozširovať ponuku programov na platforme Plustelky o atraktívny obsah. Rovnako by sme chceli zdôrazniť, že v balíčku Plustelky naďalej ostáva programová služba Markíza,“ vyjadril sa Michal Šuran, marketingový manažér spoločnosti Towerhome, ktorá prevádzkuje Plustelku.

Zákazníci operátora môžu programy Doma a Dajto prijímať bezplatne prostredníctvom terestriálneho vysielania (DVB-T) v rámci ponuky Voľnej telky cez anténu. Diváci sa v prípade záujmu môžu obrátiť na Zákaznícke centrum spoločnosti, kde im budú poskytnuté informácie o tom, ako naďalej prijímať programové služby Doma a Dajto, ako aj ďalšie slovenské televízne programové služby bez akýchkoľvek mesačných poplatkov.

Spomeňme, že Doma a Dajto boli súčasťou plateného balíčka Plustelky cez satelit spolu s kanálmi Markíza HD a SD.

Ponuku Voľnej telky cez satelit budú tvoriť od 29. 2. 2016 programy Jednotka (HD), Dvojka (HD), TV Joj, Wau, Plus, TA3, TV Lux, TV8, ŠlágrTV, Óčko a ČT24. Plustelka dopĺňa túto ponuku o ďalšie programové služby – bezplatný programový balíček ČT1, ČT2 a platený balíček s kanálmi Markíza HD a SD za 3,99 eur ročne (0,49 € mesačne).

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. Za tie isté peniaze, menej muziky …pekný „ofajč“ ako vždy. Namiesto ospravedlnenia by som okamžite pridal Doma a Dajta HD…to by dávalo logiku.

  2. Mňa by skôr zaujímalo koľkí si to platili.Veľa ich nebude.

  3. Ja nechápem, prečo, keď ešte množstvo ľudí má prijímače s formátom MPEG-2, prečo to vypínajú, zbytočne prídu o divákov… Nemci stále idú v MPEG-2…

  4. Uvidíme,ako sa s výpadkom Dajto+Doma popasujú aplikácie TV2GO alebo Antik TV GO.

Komentáre už nie sú povolené.