Reklama

Nova spustí na Slovensku novú medzinárodnú stanicu NOVA International

Už v budúcom roku sa slovenskí diváci môžu tešiť na vysielanie novej stanice s názvom NOVA International, ktorá bude medzinárodnou verziou najsledovanejšej českej stanice TV Nova. V jej vysielaní dostanú priestor tie najobľúbenejšie pôvodné relácie televízie Nova, ktoré majú licenciu na vysielanie v zahraničí.

Vysielanie stanice NOVA International prinesie obdobnú programovú schému ako televízia Nova v Českej republike, so všetkými reláciami vlastnej produkcie, u ktorých spoločnosť disponuje právami na šírenie v zahraničí. „Publikum sa v programe NOVA International dočká obľúbených seriálov v čele s Ordináciou v ružovej záhrade 2 a Ulicou, a tiež všetkých spravodajských a publicistických relácií,“ dopĺňa Alex Ruzek, programová riaditeľka skupiny Nova.
Pokračovanie nižšie:


Spustenie testovacieho vysielania NOVA International plánujeme na začiatku roka 2016. Už sme v kontakte so slovenskými operátormi, s ktorými rokujeme o zaradení stanice do ich základnej programovej ponuky,“ prezradil Petr Horák, riaditeľ sekcie nových projektov skupiny Nova. Stanica by sa v budúcnosti mala stať súčasťou ponuky satelitných a káblových operátorov v Slovenskej republike. Dostupná bude aj na platforme VOYO.

NOVA International nahradí súčasné voľne šírené stanice skupiny Nova na Slovensku, a doplní ponuku prémiových športových staníc NOVA Sport 1 a NOVA Sport 2, ktoré vysielajú celý rad atraktívnych prenosov a prestížnych športových podujatí. Všetky tri stanice skupiny Nova, ktoré je možné šíriť na slovenskom území, si diváci budú môcť vychutnať v HD kvalite.

Vo vysielaní NOVA International sa objavia seriály ako Ulica, Ordinácia v ružovej záhrade 2, Atentát, Comeback či relácie ako Hobby magazíny a Rady vtáka Loskutáka. Z vlastnej tvorby môžeme spomenúť napr. ešte aj programy Črepiny. Víkend, Korenie i lifestylovú šou Prásk!.

Vysielanie v budúcnosti doplnia navyše aj dva nové seriály so skvelým hereckým obsadením a v produkcii sú tiež ďalšie dve komediálne série, z ktorých jedna bude z pera scenáristu Petra Kolečka a druhú natáča známy producent a režisér Milan Cieslar.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Načo, prečo, začo je nám toľko TV fakt kanálov? Kto ich sleduje? Je ich už viac, ako 100 na takom malo cz/sk trhu. V dnešnej dobe nie je čas venovať sa rodine ľudia veľa pracujú tak pre koho ešte vznikajú dalšie?

 2. Aký nový kanál? Doterajšiu Novu nahradia s Nova International. Čo sa asi nikomu páčiť nebude. Vyzerá to tak, že zase bude treba mať dve karty. Jednu na SK a druhú na CZ programy.

 3. ikosk
  Tiež tí tak vidím že potom začnú čachre z regiónmi. Neveští to nič dobrého…

 4. Ak zrušia české tv tak nech si vysielajú tie naše slovenské nezmysli
  a to chcú povedať že Fanda,Telka,Smíchov,Nova Cinema a Nova nebudú dostupné na Slovensku ? , Tak potom mi poraďte či sa dá objednať Nová Digi TV CZ

 5. Mám obavy o zaradenie novej TV NOVA a NOVA SPORT do programovej ponuky DIGI TV ! Kým sa spustí NOVA INTERNATIONAL malo by byť jasné, kto ju bude mať a kto nie !

 6. NOVA Sport 1 a NOVA Sport 2 kupujú práva aj pre SR. Problémom sú len Nova, Nova Cinema, Fanda a Smíchov.

 7. tento idiotizmus bude znamenať návrat ku dvom kartám na SKYLINKU a ten sa už dopredu teší ako mu stúpnu tržby.Internacional bude pozerať len ten,kto si tú druhú kartu nezabezpečí

 8. Zasr..ý SLIZ..NK .Tie dve internacional stanice CZ a SK ktore bude určite chciet spustit Sliz..nk pre čechy a pre slovensko, a vyradit s ponuky na Slovensku Novacke programy,a v Cechach Markizacke PROGRAMY.Potom môže isť Sliz..nk do prdele.Potom im ešte len bude pribudať klientov!!!

 9. @avantime: VIAC ako 100???? Asi žiejme v rozdielenej realite…. V SR sú presne 2 kanály verejnorávneho vysielateľa, 3 kanály CME, 4 kanály skupiny JoJ (+ 3 platené, z toho jeden exkluzívne dostupný iba u jednoho operátora), TA3, Lux a TV8 – teda 12 CELOPLOŠNÝCH kanálov. Ten zvyšok sú regionálky BEZ obsahu a dosahu a PLATENÉ kanály (napr. aj Slovak Sporty). V ČR je 5 verejnorpávnych kanálov, 5 kanálov CME (+ 2 platené), 5 kanálov Primy a 3 kanály Barrandovu. Okrem toho tam na veľkej časti územia sú dostupné Relax a Rebel, Šlágr, Mňam, Óčko (a jeho 2 sestry) + Noe…. Opäť nepočítam regionálky, pretože tie sú dostupné len na jednotlivých vysielačoch a PLATENÉ kanály, nakoľko 90ˇplatených kanálov v Češtine a slovenčine nemajú c ČR a SR nič spoločné (sú nadnárodné).

 10. Tak Alexa Růžeková, programová riaditeľka skupiny Nova, mnohých nepotešila. Mne veľmi nechýbajú tie „reklamné“ stanice, či slovenské, či české, ani onaké. Čiže bude viac reklamy v éteri (otravovať). Ach, ach, joj.

 11. txc: peeet asi nemyslel presah, ale zaradenie stanice do niektoreho slovenskeho MUX-u. Kedze maju vysporiadane vysielacie prava, asi to bude len otazka poplatku pre DVB-T operatora.

Komentáre už nie sú povolené.