Nova spustí na Slovensku novú medzinárodnú stanicu NOVA International

Už v budúcom roku sa slovenskí diváci môžu tešiť na vysielanie novej stanice s názvom NOVA International, ktorá bude medzinárodnou verziou najsledovanejšej českej stanice TV Nova. V jej vysielaní dostanú priestor tie najobľúbenejšie pôvodné relácie televízie Nova, ktoré majú licenciu na vysielanie v zahraničí.

Vysielanie stanice NOVA International prinesie obdobnú programovú schému ako televízia Nova v Českej republike, so všetkými reláciami vlastnej produkcie, u ktorých spoločnosť disponuje právami na šírenie v zahraničí. „Publikum sa v programe NOVA International dočká obľúbených seriálov v čele s Ordináciou v ružovej záhrade 2 a Ulicou, a tiež všetkých spravodajských a publicistických relácií,“ dopĺňa Alex Ruzek, programová riaditeľka skupiny Nova.

Spustenie testovacieho vysielania NOVA International plánujeme na začiatku roka 2016. Už sme v kontakte so slovenskými operátormi, s ktorými rokujeme o zaradení stanice do ich základnej programovej ponuky,“ prezradil Petr Horák, riaditeľ sekcie nových projektov skupiny Nova. Stanica by sa v budúcnosti mala stať súčasťou ponuky satelitných a káblových operátorov v Slovenskej republike. Dostupná bude aj na platforme VOYO.

NOVA International nahradí súčasné voľne šírené stanice skupiny Nova na Slovensku, a doplní ponuku prémiových športových staníc NOVA Sport 1 a NOVA Sport 2, ktoré vysielajú celý rad atraktívnych prenosov a prestížnych športových podujatí. Všetky tri stanice skupiny Nova, ktoré je možné šíriť na slovenskom území, si diváci budú môcť vychutnať v HD kvalite.

Vo vysielaní NOVA International sa objavia seriály ako Ulica, Ordinácia v ružovej záhrade 2, Atentát, Comeback či relácie ako Hobby magazíny a Rady vtáka Loskutáka. Z vlastnej tvorby môžeme spomenúť napr. ešte aj programy Črepiny. Víkend, Korenie i lifestylovú šou Prásk!.

Vysielanie v budúcnosti doplnia navyše aj dva nové seriály so skvelým hereckým obsadením a v produkcii sú tiež ďalšie dve komediálne série, z ktorých jedna bude z pera scenáristu Petra Kolečka a druhú natáča známy producent a režisér Milan Cieslar.

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

 • Načo, prečo, začo je nám toľko TV fakt kanálov? Kto ich sleduje? Je ich už viac, ako 100 na takom malo cz/sk trhu. V dnešnej dobe nie je čas venovať sa rodine ľudia veľa pracujú tak pre koho ešte vznikajú dalšie?

 • Aký nový kanál? Doterajšiu Novu nahradia s Nova International. Čo sa asi nikomu páčiť nebude. Vyzerá to tak, že zase bude treba mať dve karty. Jednu na SK a druhú na CZ programy.

 • ikosk
  Tiež tí tak vidím že potom začnú čachre z regiónmi. Neveští to nič dobrého…

 • Ak zrušia české tv tak nech si vysielajú tie naše slovenské nezmysli
  a to chcú povedať že Fanda,Telka,Smíchov,Nova Cinema a Nova nebudú dostupné na Slovensku ? , Tak potom mi poraďte či sa dá objednať Nová Digi TV CZ

 • Mám obavy o zaradenie novej TV NOVA a NOVA SPORT do programovej ponuky DIGI TV ! Kým sa spustí NOVA INTERNATIONAL malo by byť jasné, kto ju bude mať a kto nie !

 • NOVA Sport 1 a NOVA Sport 2 kupujú práva aj pre SR. Problémom sú len Nova, Nova Cinema, Fanda a Smíchov.

 • tento idiotizmus bude znamenať návrat ku dvom kartám na SKYLINKU a ten sa už dopredu teší ako mu stúpnu tržby.Internacional bude pozerať len ten,kto si tú druhú kartu nezabezpečí

 • Zasr..ý SLIZ..NK .Tie dve internacional stanice CZ a SK ktore bude určite chciet spustit Sliz..nk pre čechy a pre slovensko, a vyradit s ponuky na Slovensku Novacke programy,a v Cechach Markizacke PROGRAMY.Potom môže isť Sliz..nk do prdele.Potom im ešte len bude pribudať klientov!!!

 • @avantime: VIAC ako 100???? Asi žiejme v rozdielenej realite…. V SR sú presne 2 kanály verejnorávneho vysielateľa, 3 kanály CME, 4 kanály skupiny JoJ (+ 3 platené, z toho jeden exkluzívne dostupný iba u jednoho operátora), TA3, Lux a TV8 – teda 12 CELOPLOŠNÝCH kanálov. Ten zvyšok sú regionálky BEZ obsahu a dosahu a PLATENÉ kanály (napr. aj Slovak Sporty). V ČR je 5 verejnorpávnych kanálov, 5 kanálov CME (+ 2 platené), 5 kanálov Primy a 3 kanály Barrandovu. Okrem toho tam na veľkej časti územia sú dostupné Relax a Rebel, Šlágr, Mňam, Óčko (a jeho 2 sestry) + Noe…. Opäť nepočítam regionálky, pretože tie sú dostupné len na jednotlivých vysielačoch a PLATENÉ kanály, nakoľko 90ˇplatených kanálov v Češtine a slovenčine nemajú c ČR a SR nič spoločné (sú nadnárodné).

 • Tak Alexa Růžeková, programová riaditeľka skupiny Nova, mnohých nepotešila. Mne veľmi nechýbajú tie „reklamné“ stanice, či slovenské, či české, ani onaké. Čiže bude viac reklamy v éteri (otravovať). Ach, ach, joj.

 • txc: peeet asi nemyslel presah, ale zaradenie stanice do niektoreho slovenskeho MUX-u. Kedze maju vysporiadane vysielacie prava, asi to bude len otazka poplatku pre DVB-T operatora.

Tento článok už nie je možné komentovať