Reklama

AVIS rozšíril ponuku lokálneho multiplexu v Prešove o jeden nový program

Telekomunikačný operátor AVIS rozšíril dnes ponuku prešovského lokálneho multiplexu, ktorý vysiela na 41. kanáli (634 MHz) o miestnu TV 7. Nový program vysiela nekódovane (FTA) a podobne ako doterajšie programy v kompresnom formáte MPEG-2.
Pokračovanie nižšie:


TV 7 sa vo vysielaní zameriava na aktuálne spravodajstvo z Prešova. Nechýbajú ani vlastné relácie či priame prenosy z rokovania Mestského zastupiteľstva.

V lokálnom multiplexe v Prešove môžu diváci aktuálne naladiť štyri televízne programy. Popri dvom českým Šlágr TV a TV Noe sú šírené aj dve regionálne stanice TV Zemplín a TV 7. Lokálny vysielač môže podľa platného povolenia vysielať s maximálnym výkon 2 kW, umiestnený je na budove Východoslovenských vodární.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. TV 7 bude zatiaľ stále vysielať aj na K27, takže neni presunutá..

 2. K27 je uz asi tak 2 tyzdne mrtvy. Dnes som pisal vysielatelovi, dosla mi odpoved, ze stale vysielaju na k27/V a ze chystaju zmenu vysielacich parametrov. Kecy, same kecy. Pre kazdy pripad a vylucenie poruchy u mna som si overoval u suseda, ci chyta k27 a potvrdil, ze uz asi 2 tyzdne ani on nie. Okrem toho vysielali s H polarizaciou, nie s vertikalnou, potvrdzuje to ich web tv7.sk, ako aj moje davnejsie pokusy s antenou. Takze mozeme len hadat, ci maju dake tech. problemy, alebo to nadobro zabalili, kompetentneho vyjadrenia sa clovek nedocka …

  Pokial bude TV7 vysielana Avisom, tak k27 sa stava zbytocnym a moze zostat trvalo vypnuty. Okrem TV7 tam boli Slagr TV (ten je tiez v MUX-e Avisu, k41) a TV LUX (ktora je v celoplosnom MUX1). Navyse kvalita obrazu vsetkych programov na k27 bola zufalo nizka a zvuk jacal prilis nahlas.

 3. walter píše: Aj v DVB-T multiplexe na K27 šírenom zo Šibenej hory dôjde čoskoro k zmenám. V súčasnosti vysiela K27 z technických príčin na minimálny výkon a pokrýva len centrum mesta

 4. Avis a lokálky sú už pasé….Antik TV GO ponúka desiatky regionálok a môžte ich sledovať kdekoľvek

 5. mmc: kto je walter? Nebodaj ten, co prevadzkuje power.szm.sk? Lebo ten zvykne mat dobre informacie (napriek miestami bizarnemu designu tohto webu 🙂

 6. Len tak na okraj: vsetky programy v presovskom MUX-e Avisu stale mierne sekaju, aj cerstvo pridana TV7 (okrem TV Zemplin, ta seka vyrazne :). Takze to vyzera tak, ze problem nie je v prenosovych trasach, ale niekde v „stacku“ vysielacich zariadeni (multiplexore?).

 7. divák z PD: to skôr celá PD je pasé (ako spieva Karpina)
  dr.B.Nutty: áno, to je on

Komentáre už nie sú povolené.