Reklama

Radio Slovakia International spustilo vysielanie v Bratislave na frekvencii 98,9 MHz

Koncom augusta 2015 spustil verejnoprávny vysielateľ RTVS vysielanie svojej rozhlasovej stanice Radio Slovakia International (RSI) na bratislavskej frekvencii Rádia Patria. Vysielanie je možné naladiť každý deň od 18:00 do 6:00 na frekvencii 98,9 MHz. V ostatnom čase je šírené Rádio Patria. Jedná sa o vysielač, ktorý je umiestnený na budove SRo a jeho výkon je 0,2 kW.
Pokračovanie nižšie:


Tento krok je súčasťou našej stratégie rozširovať mediálne služby RTVS. Z našich analýz vyplýva, že cudzinci v Bratislave a okolí majú záujem získavať informácie o dianí na Slovensku v cudzích jazykoch,“ uviedol generálny riaditeľ RTVS Václav Mika.

RSI prináša informácie o tom, čím žije Slovensko a predstavuje našu krajinu hlavne poslucháčom, ktorých materinským jazykom nie je slovenčina, keďže okrem slovenského jazyka vysiela v ďalších piatich svetových jazykoch – angličtine, nemčine, francúzštine, ruštine a španielčine.

Spustenie terestriálneho vysielania na Slovensku vítame a očakávame rýchlu odozvu poslucháčov na mediálny obsah, ktorý pripravujeme. Verím, že k ohlasom z Prahy, New Yorku, Paríža, Tokia a mnohých ďalších kútov sveta, ktoré oceňujú pôvodnosť informácií o Slovensku, sa pripoja aj tie z Bratislavy a okolia,“ povedala šéfdramaturgička programovej služby RSI Mária Mikušová.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentár

  1. Košice by tiež pre RSI (VKV2 pásmo) mohli byť zaujímavé, je to blízko hraníc s HU, je tam i hodne turistov..možnože by nebolo odveci pokryť i tie. 😉

Komentáre už nie sú povolené.