Reklama

Novú DIGI bude pre DIGI CZ technologicky zabezpečovať Slovak Telekom

Slovak Telekom bude kompletne zabezpečovať technológie v pozadí satelitnej služby Nová DIGI českej spoločnosti DIGI Czech Republic, ktorá odštartuje oficiálne 1. októbra tohto roku.

Spolupráca sa týka akvizície, spracovania a vysielania televízneho signálu na satelit a zabezpečenia systému podmieneného prístupu. Slovak Telekom sa okrem toho bude starať aj o dodávky set-top boxov a ich funkčnosť. Uviedla to dnes spoločnosť v tlačovej správe.
Pokračovanie nižšie:


Hľadali sme partnera, ktorý by mohol splniť naše vysoké technické požiadavky na modernú, spoľahlivú a kvalitnú satelitnú televíziu, ktorú ocenia naši zákazníci. V Slovak Telekome sme takého partnera našli,“ uviedol výkonný riaditeľ spoločnosti DIGI Czech Republic Vladimír Rusnák.

TIP: Aj v Česku budú mať Novú DIGI TV, ponúkne lepšie služby a viac programov

Pre DIGI CZ sme pripravili End-to-End technologické riešenie, ktoré umožňuje plne využívať pokročilé vlastnosti satelitnej platformy DIGI Slovakia a Slovak Telekomu, pri zachovaní plnej programovej a marketingovej nezávislosti,” povedal generálny riaditeľ DIGI Slovakia Marcel Šatánek.

Sme radi, že si spoločnosť DIGI CZ pre svoju Novú DIGI vybrala práve naše technické riešenie. Potvrdzuje to vysokú kvalitu našich služieb,” skonštatoval Juraj Bóna, senior manažér pre produktový manažment a marketing Slovak Telekomu.

Aktuálne je teda jasné, že české televízne programy v SD a HD kvalite ako ČT:D/ČT art, Fanda, Smíchov, Telka Prima HD, Nova HD a ČT Sport HD, ktoré sa v posledných dňoch objavili na satelitnej kapacite Telekomu (viac informácií), sú pre českú službu Nová DIGI TV.

Mohlo by vás ešte zaujímať