Reklama

AVIS už požiadal RÚ o zmenu vysielacieho kanála pre multiplexy v Čadci a Žiline. Levice zostávajú bez zmeny

Ako sme Vás už na našom portáli informovali, v blízkej dobe dôjde k preladeniu niekoľkých lokálnych multiplexov, ktoré vysielajú na vyššom ako 50. kanáli. Dôvodom je, že Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ) na tieto multiplexy už nepredlžuje povolenia. „RÚ už nové povolenia pre miestne multiplexy nad K50 neprideľuje, doterajšie povolenia ostávajú naďalej v platnosti,“ uviedol pre náš portál SatelitnáTV.sk Roman Vavro, tlačový hovorca RÚ. Znamená to, že prelaďovať sa budú len lokálne muxy (nad K50), ktorým končí v najbližšom období povolenie.
Pokračovanie nižšie:


V najbližších mesiacoch tak bude musieť AVIS preladiť dva multiplexy v Čadci a Žiline, ktorým vyprší čoskoro platnosť povolenia. Pôvodne sme informovali, že prelaďovať sa bude aj multiplex v Leviciach, ten však má platné povolenie až do 2020 a preto jeho preladenie nie je nutné. Diváci v Leviciach budú môcť prijímať lokálny multiplex aj naďalej na 52. kanáli.

Pre multiplexy v Čadci a Žiline požiadal AVIS Regulačný úrad o zmenu z 56. kanála na 25. kanál. Aktuálne však nie je rozhodnuté či aj budú multiplexy na tomto kanáli vysielať, keďže v oboch prípadoch ešte prebieha koordinácia.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Nitra K36 koliduje z vysielacom Mattersburg K36 tiez vertikal.Nepomohla by zmena polarizacie v Nitre na horizontal?Rano a vecer pri zlepsenych podmienkach prijmu obraz pravidelne vypadne nebolo by to riesenie ?Je to myslienka laika…

 2. Prečo zvolil Avis v Čadci a Žiline k. 25? Snažím sa pochopiť, ako funguje prideľovanie kanálov pre regionálnych vysielateľov Regulačným úradom. Znova, ako už mnohokrát, vysielateľ žiada frekvenciu, ktorou zaruší stanice cezhraničného príjmu, tentokrát vysielač Zlín, 100 kW.

 3. Maroš to je zámer .Ide o to aby na Slovensku nebol možný prístup ku českým programom .V Trenčíne máme zase pridelený k.40 (Brno Kojál 100 kW) .

 4. pre Maroš,mak:
  Je to presne ako za komančov.Vtedy stavali na hraniciach s nemeckom rušičky slobodnej európy a teraz zámerne rušičky(pridelovanie rovnakej frekvencie) čekým muxom.
  Z totality do totality

 5. Rušenie zahraničných staníc má logiku. Len nechápem systém prečo Avis robí medvediu službu Towercomu. Alebo je to tak, že RÚ robí BUBUBU, keď nepožiadate k. 25 nepredĺžime Vám povolenie na vysielanie?

 6. treba sa pozrieť kto a odkedy sedel a sedí a bude sedieť v niektorých vyššie menovaných inštitúciách, ale aj ďalších a pochopíte prečo to tak je… a ešte keď nájdete rovnaké mená a zistíte tie prepojenia tak budete mať dosť…

 7. Nikto nemá záujem nič rušiť. Ani AVIS ani RÚ. Nájsť vhodný kanál nie je jednoduché a AVIS nemusí vedieť čo sa dá prijímať v danom regióne zo zahraničia. Príkladom môže byť Martin, ktorý už má zmenený kanál.

 8. Páni, prečítajte si tieto správy aj z komentármi ako to všetko funguje:

  http://www.satelitnatv.sk/2014/11/avis-spustil-novy-lokalny-vysielac-v-martine-na-54-kanali-niektorym-divakom-sa-to-vsak-nepaci/

  http://www.satelitnatv.sk/2015/04/avis-preladil-lokalny-multiplex-v-martine-na-novy-kanal-vyhovel-tak-divakom/

 9. Ja mám teda iné skúsenosti. V Piešťanoch :
  1/ Spartak TT ruší V. Klobouky,1. český mux, k. 33
  2/ Avis TT ruší V. Klobouky, 2. český mux, k. 49
  3/ Piešťany TV ruší Wien, rakúsky B mux, k. 34
  Spolu 14 TV staníc. Z toho 2 športové, 2 české verejnoprávne, ktoré sú lákadlom Plustelky.

Komentáre už nie sú povolené.