Reklama

DIGI Sport bude vysielať českú najvyššiu hokejovú ligu aj v nadchádzajúcom ročníku 2015/16

Po premiére českej hokejovej Tipsport extraligy vo vysielaní športových kanálov DIGI Sport na území Slovenska v uplynulej sezóne sa televízia dohodla s marketingovou spoločnosťou BPA sport marketing o predĺžení práv aj na nadchádzajúci ročník 2015/16.

V minulej sezóne priniesli DIGI Sporty v spolupráci s Českou televíziu na okruhoch DIGI Sport 3 a DIGI Sport 4 slovenským divákom zo základnej časti a play-off celkom 87 priamych prenosov.

Hoci na reprezentačnej úrovni sú Česi našimi veľkými rivalmi a slovenský fanúšik má jasno, komu držať palce, v prípade klubového hokeja je to samozrejme odlišné, lebo v českých ligových tímoch hrá množstvo Slovákov. Sympatie slovenských priaznivcov sú tak rozložené rovnomernejšie a tak cítime záujem o prenosy zo súboja prakticky ktoréhokoľvek českého mužstva,“ uviedol Marcel Šatanek, generálny riaditeľ DIGI Slovakia. „Najmä sledovanosť súbojov play-off nás presvedčila, že český hokej stále zaujíma aj slovenských fanúšikov. Veríme, že druhý rok našej spolupráce s BPA a Českou televíziou prinesie ešte lepšie výsledky, čo sa týka sledovanosti a že z toho bude mať osoh aj slovenský hokej, už len tým, že ho náš fanúšik bude posudzovať aj v zrkadle výkonnosti susednej ligy,“ dodal.

Priaznivci hokeja budú môcť sledovať z českej najvyššej hokejovej ligy opäť 3 prenosy do týždňa ( v utorok, piatok a nedeľu). Za celú sezónu, vrátane play-off, by to malo byť okolo 90 priamych prenosov. Na prvý súboj medzi Třincom a Chomutovom sa môžu hokejoví fanúšikovia tešiť už 11. septembra 2015.

Ďalšie zaujímavé správy:

Komentáre

  1. Dobry den. Mam na Vas prosbu, neviete nahodou ktora televizna spolocnost bude na Slovensku vysielat spanielsku LA LIGU 2015/2016.

    Dakujem za info Peter Granec

  2. O La lige nie je este rozhodnute tak ti to asi nebude vediet povedat nikto.

Článok už nie je možné komentovať.