Reklama

Prima kúpila podiel vo videoportáli you.bo

Prevádzkovateľ českej komerčnej televízie TV Prima, spoločnosť FTV Prima Holding, dnes oznámil, že sa stal spoločníkom v spoločnosti trendy media, ktorá prevádzkuje najväčší český videoportál s názvom you.bo. Podľa samotnej spoločnosti sa jedná o najväčšiu akvizíciu skupiny Prima v posledných rokoch.

Videoportál s krátkymi videami you.box funguje od roku 2013, denne ho navštívi až 300 tisíc užívateľov. Okrem webovej verzii je k dispozícii aj mobilná aplikácia pre operačný systém Android a iOS, ktorá umožňuje videá nielen sledovať, ale aj jednoducho natáčať s využitím unikátnej funkcie pre sekvenčný strih.

Vstupom Primy do tohto úspešného projektu chceme ešte viac posilniť našu pozíciu vo video obsahu. Spôsob konzumácie videí sa rýchlo mení a preto potrebujeme rozšíriť našu ponuku smerom ku krátkym videám, novým formátom a talentom,“ hovorí Marek Singer, generálny riaditeľ skupiny Prima.

You.bo ponúka všetkým ľuďom, ktorí majú dobré nápady a natáčajú videá, príležitosť byť vidieť a presláviť sa, čo v situácii, kedy každú sekundu na internete pribúdajú hodiny a hodiny videí, nie je práve jednoduché. V rámci you.bo budeme v spolupráci s Primou aktívne vyhľadávať nové talenty, budeme s nimi pracovať a pomáhať im v ich kariére,“ hovorí Karel Tlusťák, konateľ spoločnosti trendy media. Prvou vzájomnou spoluprácou je zábavná šou Hráme s Alim na Prima COOL, v ktorej sa objavujú tzv. youtuberisti, teda osobnosti internetu.

Mohlo by vás ešte zaujímať