Reklama

KINOSVĚT prinesie divákom dokumentárny seriál Krimi záhady

Televízny kanál KINOSVĚT, ktorý môžu prijímať diváci v Česku bezplatne prostredníctvom DVB-T či všetci zákazníci satelitného operátora Skylink, prinesie od pondelka 18. mája 2015 divákom jeden z obľúbených dokumentárnych seriálov Krimi záhady. Niektoré diely mohli diváci zhliadnuť aj kanáloch Discovery či Reality TV.

Prvý diel seriálu, ktorý je vo svete známy aj pod názvami Medicínski detektívi či Vyšetrovatelia záhad (Murder Detectives, Medical Detectives, Mystery Detectives, Crímenes Imperfectos, Les Enquêtes Impossibles atď.) bol natočený a prvýkrát vysielaný v USA v roku 1996. Odvtedy vzniklo ďalších 399 dielov. KINOSVĚT ho ponúkne každý pondelok a štvrtok od 21:30.
Pokračovanie nižšie:


Krimi záhady sa sústreďujú na spôsob, akým forenzné vedy napomáhajú k riešeniu najrôznejších násilných trestných činov, tajomných nehôd alebo záhadných chorôb. Mottom seriálu je presvedčenie, že spravodlivosti sa nedá uniknúť, a to ani po desiatkach rokov. Aj ten najchytrejší zločinec totiž po sebe zanecháva stopy a každá záhada môže byť odhalená. Diváci uvidia na jednej strane podozrivé osoby a ich obete, či ich rodiny a na strane druhej koronerov, lekárov, patológov, policajtov, technikov a expertov najrôznejších profesií v ich plnom nasadení. Nie vždy však pôjde o zločin či záhadu. V niektorých prípadoch vyšetrovatelia zistia, že podozriví sú nevinní, a príčinou smrti bola nehoda alebo samovražda. Objavia sa aj prípady, keď už odsúdení budú uznaní za nevinnými práve na základe forenzných dôkazov. A nepôjde len o populárne riešenia na základe vzoriek DNA. Práve naopak.

Seriál bol doteraz odvysielaný vo viac ako 150 krajinách sveta v 20 rôznych jazykoch. Získal niekoľko ocenení, okrem iného Platinum Telly Awards ako najlepšia dokumentárna séria v rokoch 2004, 2005 a 2006. Na základe jeho úspechu boli natočené podobné, už hrané seriály napr. CSI či Kosti. Má svoje vlastné heslo vo Wikipédii a vlastné webové stránky (http://www.forensicfiles.com/).

TV KINOSVĚT sa z dôvodov aktuálnosti sústredila na série vznikajúce od roku 2005. V tomto roku postupne uvedie prvých 42 dielov.

Mohlo by vás ešte zaujímať