Reklama

Nové časti seriálu Hra o tróny budú odvysielané súčasne vo viac ako 170 krajinách

HBO dnes oznámilo, že 5. séria Hra o tróny bude odvysielaná vo viac ako 170 krajinách sveta súčasne s americkou premiérou, ktorá je naplánovaná na nedeľu 12. apríla o 21:00. Všetkých 10 dielov nadchádzajúcej sezóny dobrodružnej fantasy ságy, ktorá získala Zlatý glóbus, niekoľko Cien Emmy a rad ďalších prestížnych ocenení, budú vysielané súčasne po celom svete. Týždeň čo týždeň tak budú súčasťou tejto celosvetovej televíznej udalosti, ktorá nemá v histórii HBO obdoby, aj diváci na Slovensku a v Česku.
Pokračovanie nižšie:


Sme skutočne nadšení, že sa nás naši medzinárodní partneri rozhodli podporiť v tomto nápade sprostredkovať najobľúbenejší televízny seriál v histórii HBO všetkým divákom z celého sveta súčasne s jeho americkou premiérou,“ povedal prezident programového oddelenia HBO Michael Lombardo.

Na celosvetovej premiére sa podieľajú spoločnosti HBO Asia, HBO Canada, HBO Europe, HBO Latin America, HBO Netherlands a HBO Nordic, ale aj partnerské televízie (tzv. „Home of HBO“) M-Net (Afrika), Foxtel (Austrália), Telenet (Belgicko), Orange (Francúzsko), 365 Media (Island), DBS (Izrael), Sky Deutschland, Sky Italia a SKY New Zealand aj licenční partneri HBO: Betv (Belgicko / Francúzsko), Intervision (Grécko), Amedia (Rusko ) a DTS (Španielsko).

Hra o tróny sa od svojho prvého uvedenia stala najsledovanejším seriálom v histórii HBO a celosvetovým televíznym fenoménom. Vlani bola tiež najvyhľadávanejšou televíznou reláciou na Googli a najdiskutovanejším seriálom na Facebooku v Spojených štátoch.

Výpravný seriál Hra o tróny vznikol na motívy bestsellerovej fantasy ságy George R. R. Martina. Rozpráva epický príbeh o pokrytectve a zrade, ušľachtilosti a cti, dobývaní a triumfu, ktorý sa odohráva v mýtickej ríši Západozemí, kde letá a zimy trvajú celé roky a túžba po moci je večná.

Mohlo by vás ešte zaujímať