Reklama

CS Film oslávi 29. apríla svoje desiate narodeniny

Platený filmový kanál CS Film, ktorý prináša výlučne iba české a slovenské filmy, oslávi 29. apríla tohto roku svoje desiate narodeniny.

Za toto obdobie prešla stanica niekoľkými zmenami. V decembri 2007 bol k programu pridaný detský blok pre deti CS Film deťom, ktorý sa potom premenil na televízny kanál CS mini. Nočné vysielanie bolo od februára 2013 nahradené vysielaním kanálu Horror film.
Pokračovanie nižšie:


CS film TV ročne odvysiela v premiérach a reprízach 2 232 filmov a 250 magazínov a dokumentov o filme. Filmy nie sú prerušované reklamou a magazíny a dokumenty vznikajú vo vlastnej produkcii, rovnako ako niektoré snímky pre deti. Všetky tri televízne stanice, CS film, CS mini a Horor film plne prevádzkuje Československá filmová spoločnosť Leoša Pohla a Jana Jurku. Aktuálne si program predpláca niečo cez milión českých a slovenských domácností.

Verili sme tematickej šírke, diváckej príťažlivosti a kvalitám českého a slovenského filmu a preto sme na ne vsadili. A to sa vyplatilo nám aj divákom. Tí sa dnes obracajú k CS filmu nielen ako k zdroju zábavy, ale oceňujú našu televíziu aj ako zdroj priebežných informácií o svete domáceho i zahraničného filmu a o československej filmovej klasike, zdôrazňuje Leoš Pohl,“ spoluzakladateľ Československej filmovej spoločnosti.

A čo v apríli CS film TV ponúkne? „Od 5. do 26. apríla odvysielame každú nedeľu od dvadsiatej a od dvadsiatejdruhej hodiny obľúbený celovečerný film a každý štvrtok od dvadsiatej hodiny potom budeme v premiére uvádzať nové české snímky. Vrcholom sa stane 26. apríl, kedy na televízny Deň s CS filmom pripravujeme samé divácke hity,“ približuje program Jan Jurka, druhý spoluzakladateľ.

Na Deň s CS filmom odvysiela televízia od 12:00 a potom každú párnu hodinu filmy ako: Cesta do pravěku, Poslední propadne peklu, Pumpaři od zlaté podkovy, C. a K. polní maršálek, Anděl na horách a Poslušně hlásím.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentár

  1. ….. prevádzkuje Československá filmová spoločnosť Leoša Pohla a Jana Jurku. …..

Komentáre už nie sú povolené.