Towercom ukončí šírenie staníc Slovak Sport.TV 1 a 2 v DVB-T, pripravuje náhradu

Diváci, ktorí prijímajú programy prostredníctvom celoplošných terestriálnych multiplexov prídu dnes nielen o program Slovak Sport.TV 2, ale aj o prvý program Slovak Sport.TV 1.

Vysielanie televíznych staníc Slovak Sport.TV 2 a Slovak Sport.TV 1 v celoplošných multiplexoch bude dnes 9.2.2015 ukončené z dôvodu dlhodobého neplnenia si zmluvných záväzkov vysielateľom,“ uviedol pre náš portál SatelitnáTV.sk marketingový manažér Towercomu Michal Šuran.

Aktuálne sme v rokovaní s ďalšími vysielateľmi, aby sme divákom Voľnej telky aj Plustelky priniesli zaujímavú náhradu. O zmenách budeme v krátkom čase informovať,“ dodal Šuran.

Slovak Sport.TV 1 vysielal v rámci štvrtého celoplošného multiplexu, jeho vysielanie bolo kódované systémom Irdeto, pre príjem tak bolo nutné vlastniť jedno z prijímacích zariadení Plustelka. Slovak Sport.TV 2 bol šírený prostredníctvom prvého multiplexu od 15. januára 2015, kedy nahradil dočasne program Slovak Sport.TV 3, ktorý ukončil vysielanie.

TIP: Slovak Sport.TV 2 končí v celoplošnom multiplexe, vysielať chce ďalej v lokálnych multiplexoch

Pripomeňme, že Slovak Sport.TV 2 by sa mal v najbližších týždňoch, podľa informácií od vysielateľa Slovak Sport.TV, objaviť v lokálnych multiplexoch, ktoré prevádzkuje AVIS.

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

 • Ja som to hovoril vzdy. Kanal bez zahranicneho investora nema sancu.

 • Jedna zlá správa za druhou.Čo sa to deje v Slovak sporte???Že by blízky zánik….
  Towercom hľadá náhradu..adekvátna náhrada bude free športová stanica,pre zachovanie pestrosti DVB-T skladby programov.Ale akú free športovú stanicu tam dajú???Slovensko ju nemá! Možno tam dajú ČT4 šport ,v ponuke sú platené Eurosporty1+2.Dúfam ale,že to nebude ďalšia TV8.

 • Slovaksport 1+2 je už vyradený z ponuky DVB-T : 9.2.2015 ,momentálne na pozíciach nieje nič.

 • Ja problem v Tawercome nevidim. Ponuka programov je v poho su tam vsetky celoplosne telky. Ak niekto chce viac ma satelit, respektive kombinaciu satelit a antena. Co by ste tam este chceli? ORF?

 • Keďže Towercom použil SSTV1 ako ťahák na Plustelku, tak je to dosť veľký prúser.

 • „Kvalitný“ a „spoľahlivý“ prevádzkovateľ, tento Slovak Sport. Ďakujem pekne za takého obchodného partnera. Nechcel by som s nimi mať nič spoločné. Obchodné praktiky ako z Balkánu alebo Ruska. Tradičná slovenská „úroveň“, pokiaľ ide o domovského vysielateľa, bohužiaľ. Ľudia to o nich povedali už pred spustením vysielania. O rok bude celý projekt Slovak Sport minulosťou.

 • …a to som šéfa nahováral aby sme do krčmy dali Digi namiesto Freesatu aby boli Slovak športy…našťastie sme to nespravili a nemáme na krku dvojročnú Digizmluvu so “ zmluvne zaručeným programovým rastrom“…

 • Výborne , aspoň budú posilnené miestne MUXy . Držím palce aj Avisu , len nech ustráži platby .

 • …no áno píše sa tu o DVB-T ale po skončení Slovak sportu 3 po zastavení kohútika od Towercomu je len otázka času kedy to skončí celé..

 • nemyslim ze tento dvbt bude dlhodobo financovat sukromnik …

 • preco by nemal, telky mu platia, konkurenciu nemaju, nieco kapne aj z plustelky..

 • Je mi to ĺuto ale keď už má skončiť tak tam dajťe filmoví kanál

 • Kde sú tie náhrady za Slovaksport ??? Ako ladím-tak ladím nič sa nedeje,hanba!

 • V Dvb – T : Plustelka bez mesačnych poplatkov je česka televizia čt 1 a čt 2 na tej Tv sa programy daju pozerat a Volna telka zo slovenskými Tv je to oničom tie Tv su slabé . Ked Slovenska Sportova Tv stanica uz tam nie je tak tam sa neda uz nič pozerat zo Slovenských TV .
  Plustelka – roširena o špor a prirodopisne Zahranične Tv tak to sa da pozerat z mesačnym poplatkom 5,99 Euro .
  DVB- T by uz fakt na Slovensku nemusel existovat .
  čo už .

Tento článok už nie je možné komentovať