Reklama

Skylink sprístupnil nové HD programy svojim zákazníkom

Satelitný operátor Skylink dnes sprístupnil svojim zákazníkom šesť nových programov vo vysokom rozlíšení. Novo pridané stanice Nova Cinema HD, Fanda HD, Prima Cool HD, JOJ HD, Plus HD a Dajto HD si môžu zákazníci naladiť z nového transpondéra 11 876 MHz z ktorého bude tiež vysielať aj novo vznikajúci slovenský detský program Ric TV. Ten však bude vysielať v štandardnom rozlíšení a v kompresnom formáte MPEG-4.
Pokračovanie nižšie:


Z dôvodu zmeny technických parametrov budú z nového satelitného transpondéra na satelite Astra 3B (23,5°E), okrem už spomínaných noviniek, vysielať aj programy Nova HD, Prima HD a Nova Sport HD. Z doterajšej frekvencie 11 797 MHz tak dôjde k ich odpojeniu.

V čase písania tejto správy boli k programom už pripojené oba kódovacie systémy Irdeto (CAID: 0624 a 0D96), ako aj elektronický programový sprievodca EPG. Rezervovaná programová pozícia pre detský kanál RiC TV má názov Novinka1.

Novo pridané programy si môžu naladiť zákazníci Skylinku z nižšie uvedených technických parametrov. Výnimkou sú majitelia Skylink Ready prijímačov s funkciou FastScan u ktorých sa programy načítajú do ponuky automaticky.

Všetky nové programy sú zaradené v balíčku Digital HD, ktorý je prístupný všetkým zákazníkom Skylinku s uhradeným Servisným poplatkom.

Technické parametre pre príjem:
Družica: ASTRA 3B (23,5°E)
Frekvencia: 11 876 MHz
Polarizácia: Horizontálna
FEC: 3/4
SR: 29900
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK
Provider: M7 Group

Mohlo by vás ešte zaujímať