Reklama

Januárová premiéra na FilmBox Premium – thriller Všemocný

Newyorský spisovateľ Eddie Mora sa nachádza v tvorivej kríze, dostáva sa mu však pomoci od dávneho známeho, v podobe zázračnej pilulky. Vďaka lieku je Eddie zrazu schopný využívať 100% svojho mozgu, na rozdiel od doterajších dvadsiatich percent, ako ostatní ľudia. Knihu dokončí za štyri dni a ako ďalej využije svoj potenciál si pozrite v januárovej premiére snímku Všemocný na stanici Filmbox Premium v nedeľu 11. januára o 21.00.

Drogou zbystrené zmysly spisovateľovi dávajú ohromné sebavedomie a on sa rozhodne využiť novú mozgovú kapacitu vo svoj prospech. Rozšírené schopnosti mu umožňujú využívať všetky informácie s nesmiernou efektivitou. Eddie droge úplne prepadne a stáva sa z neho finančný génius. Jeho nadľudské výkony upútajú pozornosť finančného magnáta Carla Van Loona, ktorý sa na ňom snaží zarobiť ďalšie miliardy. Eddieho však začínajú prenasledovať nielen nájomní vrahovia, ale tiež aj smrtiace vedľajšie účinky zázračnej drogy. Utečie svojim prenasledovateľom, alebo tvrdo zaplatí za výnimočnosť, ktorú vďaka pilulke získal?
Pokračovanie nižšie:


Thriller Všemocný (2011) bol natočený podľa sci-fi románu Alana Glynna Temné polia. Réžie sa zhostil Neil Burger, autor snímku Iluzionista (2010), ktorý ste na programoch Filmbox už mali možnosť vidieť. Hlavného hrdinu Eddieho ztvárnil Bradley Cooper, známy predovšetkým zo série kinohitov Vo štvorici po opici. Finančného magnáta Carla Van Loona si zahral legendárny Robert De Niro.

Súčasná lekárska veda používa na zlepšenie činnosti mozgu tzv. smart či nootropické drogy. Ide o potravinové doplnky, ktoré najčastejšie pracujú na princípe lepšieho zásobovania mozgu kyslíkom. Slúži k výžive nervových buniek, podporujúcich regeneráciu a optimalizujúci výkonnosť neurónov. Prípadne taktiež doplňujú a stimulujú hladinu neurotransmiterov (prenášajú nervové impulzy). Výsledky podobné ako vo filme však nanešťastie alebo skôr našťastie, nedosiahneme.

Mohlo by vás ešte zaujímať