Reklama

DIGI TV sa dohodla s Markízou na šírení HD staníc a poskytovaní ďalších digitálnych služieb

Skupina Markíza a spoločnosť DIGI SLOVAKIA, prevádzkovateľ káblovej a satelitnej televízie DIGI TV, podpísali trojročnú zmluvu o šírení HD verzií všetkých staníc skupiny Markíza a poskytovaní ďalších digitálnych služieb pre zákazníkov, ako archív a OTT streaming. Informovala dnes o tom Markíza.

Rámcová zmluva platí pre obdobie rokov 2015 – 2017 a oprávňuje DIGI Slovakia, s.r.o. poskytovať HD verzie staníc Markíza, Doma a Dajto a ponúkať svojim zákazníkom nelineárne služby ako archív vlastnej tvorby skupiny Markíza a možnosť online a mobilného šírenia vysielania.
Pokračovanie nižšie:


DIGI sa dlhodobo snaží plniť želania svojich zákazníkov. Sme radi, že atraktívny obsah najsledovanejšej televízie na Slovensku prichádza v HD kvalite k všetkým naším zákazníkom práve v tomto predvianočnom čase,“ povedal Marcel Šatánek, generálny riaditeľ DIGI Slovakia, s.r.o.

Sme veľmi radi, že sa nám podarilo zabezpečiť vysielanie Markízy v tej najlepšej HD kvalite aj prostredníctvom DIGI satelitu, rozhodne je to pre našich divákov veľmi dobrá správa,“ dodal Matthias Settele, generálny riaditeľ skupiny Markíza.

Markíza ukončila prechod na HD vysielanie tento december. Spravodajstvo, publicistické magazíny, vlastná tvorba ako Búrlivé víno a Chlapi neplačú, ale aj zahraničné filmy a seriály sú dostupné v plnej HD kvalite.

Pripomeňme, že okrem DIGI TV sa Markíza dohodla na šírení svojich HD staníc už aj s Telekomom či Orangeom.

Mohlo by vás ešte zaujímať