Reklama

Na celom svete údajne vysiela viac ako 37 tisíc televíznych kanálov cez družice

Podľa výpočtov jedného z analytikov satelitného operátora SES vysiela celkovo prostredníctvom satelitov na celom svete 37 608 televíznych kanálov. Informácia zaznela na jednej konferencii operátora 31. októbra 2014. Analytik spoločnosti SES údajne vychádzal zo zoznamu kanálov zverejňovaného na webovej stránke lyngsat.com.
Pokračovanie nižšie:


Satelitný operátor SES použil tieto údaje kvôli tomu, aby potvrdil fakt, že viac ako 17 % z týchto staníc vysiela práve prostredníctvom satelitov SES. Počet aktuálne vysielaných kanálov cez satelity SES dosiahol 6 416. Spoločnosť tiež dodala, že na celom svete už vysiela prostredníctvom satelitov 7 313 HD kanálov a z toho SES šíri viac ako 25 % z nich, čo predstavuje 1 836.

Celkový počet programov šírených prostredníctvom satelitov SES vzrástol za posledný rok o 8 % z 5 967 na 6 416. V prípade HD je to nárast o 7 %. Len za posledné dva roky sa počet HD staníc zvýšil o 400.

(mediasat.info)

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentár

  1. V dnešnej dobe je satelit jednoznačne najlepším riešením pre príjem TV a rádií v domácnosti, človek má tak viac-menej neobmedzené možnosti.

Komentáre už nie sú povolené.