JOJ Group plánuje spustiť detský kanál v slovenčine, bude mať názov RIK

Mediálna skupina JOJ Group má v pláne spustiť na našom trhu po TV JOJ, PLUSke, WAU a SENZI ďalší televízny kanál. Informoval o tom prevádzkovateľ TV JOJ, spoločnosť MAC TV, na svojich webových stránkach.

V poradí už piaty televízny kanál skupiny JOJ Group sa má zamerať tentokrát na najmladšieho diváka, bude mať názov RIK. Vo vysielaní tak prinesie iba rozprávky. „Jedná sa o nemeckú licenciu stanice RiC TV, ktorá je venovaná detskému divákovi. Jej obsah prinesieme samozrejme so slovenským dabingom, takže rodičia, ktorí sa obávajú o jazykový rast svojich ratolestí sa zaručene potešia,“ uvádza MAC TV na svojich webových stránkach joj.sk.

Ďalšie podrobnosti o novom kanáli chce JOJ Group zverejniť v blízkej dobe.

Nemeckú kanál RIC TV poznajú aj diváci na Slovensku, keďže vysiela nekódovane prostredníctvom satelitnej pozície ASTRA (19,2°E), frekvencii 12 692 MHz.

Technické parametre pre príjem nemeckého kanálu RIC TV:
Družica: Astra (19°E)
Frekvencia: 12 692 MHz
Polarizácia: Horizontálna
FEC: 5/6
SR: 22000
Modulácia: QPSK
Norma: DVB-S
Provider: –
Názov: RIC

RIC_TV_d1

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

  • Metro manekýn Mika myslí len na STV3 a utopené mil. Eur na Šport a Joj ide robiť televíziu pre deti. Už majú pre dôchodcov, celú rodinu, ženy, chlapov a teraz aj pre deti. RTVS nemá nič poriadné. Len to cálujeme každý mesiac.

  • Škoda,že RiK tv bude spoplatnený.No a STV sa stále skrýva za nedostatok peňazí na STV3.No nieje to tak.STV vlastní techniku,má ľudí,štúdiá aj bohatý archív pre deti!!!Že toto už niekto nevidí…!

  • Radšej keby dala joj Hd verziu do dvb t alebo skylinku lebo aj české programy máme hd aj markízu len joj nič môže sa hanbiť

  • Mňa by zaujímalo, kedy si tieto pseudo televízie vezmú príklad od Primy a vytvoria poriadny DOKUMENTÁRNY program ako je ZOOM???

  • Moderná rodina – mladá mamička si sadne k Facebooku, Pokecu… a dieťa posadí pred televízor. Veď členov konzumnej spoločnosti treba vychovávať od malička. Večer sa členovia rodiny rozdelia a každý si sadne pred svoj televízor so „svojim“ programom.
    Som odporcom takýchto „špecializovaných“ TV staníc a rozhodne by som za nich neplatil. Vhodné detské programy a v primeranom čase a rozsahu, to áno (z hľadiska obsahu by som si vzal príklad z ČT-D). Ale celodenné sledovanie bezduchých kreslených rozprávok sprevádzaných reklamou (aj skrytou), to povedie len ku kultúrnej degradácii a závislosti na konzume.

Tento článok už nie je možné komentovať