Reklama

Antik Telecom hľadá nových ľudí pre svoje vývojove centrum

Košický operátor Antik Telecom pripravuje rozšírenie svojej vývojovej kapacity v svojej košickej centrále.

V novej časti komplexu svojej centrály, ktorej budova s kapacitou niekoľko desiatok pracovných miest bude dokončená na jar, nájdu uplatnenie programátori so skúsenosťami s operačnými systémami iOS, Android aj Windows. Košická spoločnosť investuje najmä z dôvodu pokrytia potrieb súvisiacich s novými službami rozširujúcimi tradičné telekomunikačné podnikanie.
Pokračovanie nižšie:


Budúcnosť vidíme v poskytovaní širokého spektra služieb, ktoré využijú naše výhody – interaktívnu televíziu a ultrarýchly internet vo veľkom počte domácností. Triple-play už teda nepovažujeme za cieľ nášho úsilia, ale skôr základňu pre prevádzkovanie užitočných služieb – od inteligentnej domácnosti, ochrany majetku, cez elektronické zdravotnícke služby až po napríklad jednoduché objednávanie pizze,“ vysvetľuje Igor Kolla, generálny riaditeľ ANTIKu. „Pre vývoj v tejto oblasti potrebujeme ďalších šikovných spolupracovníkov, ktorí nám pomôžu vytvoriť aplikácie pre obrazovky našich klientov – počítače, televízory, smartfóny a tablety. Zároveň rozširujeme aj kapacitu dátového centra.“ Obe aktivity Antik spojil v novej budove v rámci pozemku v Košiciach, kde bude prebiehať vývoj pre operačné systémy iOS, Android aj Windows, spolu s výrazným rozšírením podlahovej plochy datacentra.

ANTIK Telecom začal s náborom vývojárov pre svoje rozšírené pracoviská už v týchto dňoch prostredníctvom webu antik.jobs. Najviac miest je vytvorených práve v oblasti aplikácií pre mobilné zariadenia. Kompetencie vývojového centra Antiku sa popri serverových riešeniach pre streaming v ktorých patrí spoločnosť medzi svetovú špičku, aplikáciách pre IPTV set-top boxy a riadenie či monitoring rozsiahlych IPTV sietí rozšíria aj o služby na tzv. druhých obrazovkách, ktorými sú práve moderné telefóny či tablety. Výsledky práce košického tímu spoločnosť umiestňuje okrem vlastnej siete na východnom a strednom Slovensku najmä u telekomunikačných operátorov v západnej Európe, na Strednom Východe, juhovýchodnej Ázii a Južnej Amerike.

Mohlo by vás ešte zaujímať