Reklama

Už aj v Prešove je možné naladiť lokálny DVB-T multiplex, prevádzkuje ho AVIS

Spoločnosť AVIS pokračuje v spúštaní svojich lokálnych DVB-T vysielačov po celom Slovensku. V poradí už 14. lokálny DVB-T vysielač bol spustený tento týždeň v stredu v Prešove. Obyvatelia tohto východoslovenského mesta, ako aj jeho blízkeho okolia, naladia tento nový regionálny multiplex na 41. kanáli (634 MHz).
Pokračovanie nižšie:


Multiplex aktuálne šíri zatiaľ jeden televízny kanál – TV Zemplín. Vysielanie stanice je dostupné v kompresnom formáte MPEG-2. Pre príjem preto postačuje akýkoľvek digitálny set-top-box či televízor s DVB-T tunerom. Do budúcna sa počíta s ďalším rozširovaním programovej ponuky.

Lokálny vysielač môže podľa platného povolenia vysielať s maximálnym výkon 2 kW. Platnosť povolenia je do konca februára 2015.

TV Zemplín je regionálna televízia, ktorá vysiela 24 hodín denne pre obyvateľov Zemplína. Vysielanie televízie je dostupné aktuálne už z troch lokálnych DVB-T vysielačov v mestách Košice (41. kanál), Michalovce (48. kanál) a po novom už aj Prešove (41. kanál).

TV_Zemplin1

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. Aj mne sa podarilo zachytit vsetky dvb-t vysielace od AVISU len ten v Prievidzi a okoli sa mi nedari zachytit. Co vi nato Avisaci.Prievidza a okolie je pre DVB-T ako bermudsky trojuholnik nikto tam nechce vysielat.

  2. hehe no možno niekedy v budúcnosti ale zatial sa tam nič nechystá.. na tento rok je už presne určené čo kde bude..

  3. Postupne sa mapa miestnych MUXov zväčšuje , len , žeby v nich bolo čo vysielať , eur niet , reklama stagnuje a politikov už má každý plné zuby.
    Možno príde čas na spájanie sa a šetrenie nákladov. Po komunálnych voľbách možno zaplačú mestské telky , noví poslanci orežú výdaje.

Komentáre už nie sú povolené.