Reklama

TV Z už vyše týždňa nevysiela cez lokálne DVB-T vysielače, jedná s Towercomom

Televízia Z, ktorá spustila svoje vysielanie začiatkom mája 2014 už od pondelka 25. augusta nevysiela prostredníctvom vybraných lokálnych DVB-T vysielačov, ktoré prevádzkuje spoločnosť AVIS. Konkrétne sa jedná o vysielače v mestách Bratislava (32. kanál), Galanta (29.kanál), Trnava (49. kanál), Nitra (54. kanál) a Nové Zámky (40. kanál). Na programovej pozícii TV Z je podľa našich zistení len čierna obrazovka.
Pokračovanie nižšie:

Po dohode so spoločnosťou AVIS bola sieť DVB-T dočasne odpojená. Čakáme až budú mať technicky dotiahnuté všetky prepoje.“ uviedol pre náš portál SatelitnáTV.sk generálny riaditeľ Televízie Z Petr Komínek.

Technický riaditeľ spoločnosti AVIS Branislav Kašuba sa k téme TV Z nechcel konkrétne vyjadrovať. Pre náš portál SatelitnáTV.sk však len povedal, že vysielanie bolo pozastavené a nejedná o technický problém.

Televízia Z navyše jedná aj o vstupe do jedného z celoplošných multiplexov spoločnosti Towercom. „V každom prípade už rokujeme s Towercomom a uvažujeme o pokračovaní vstúpiť do multiplexu Towercomu,“ dodáva Komínek. Okrem toho tiež televízia pracuje aj na zlepšení internetového vysielania a rokuje aj o zaradení do ponúk väčšiny káblových operátorov.

Televízia Z prináša vo svojom vysielaní prevažne spravodajské a publicistické programy. V poslednej dobe vo vysielaní nechýbal napr. ani priamy prenos z kresťanského festivalu CampFest 2014. Televízia sa nachádza v ponukách u vybraných káblových operátorov po celom Slovensku (napr. Magio TV či Antik Telekom) pripomeňme, že koncom augusta ju do ponuky zaradil už aj SWAN.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. tak tam krachnú po mesiaci pri ich predražených cenách

  2. Mno a dokonca na webe pisu ze chcu ist aj na satelit. Pani najprv by som zlepsil kvalitu vysielania.

  3. Neplatia avisu preto ich vypli…neviem ako chcu platit Towercomu. 🙂

  4. Problem je ten, ze podla zmluvy musi Avis zabezpecit pokrytie z kazdeho regionalneho multiplexu.
    To momentalne nie je uskutocnene a preto samozrejme televizia-Z nezplaplatila, lebo Avis nesplnil podmienky.

Komentáre už nie sú povolené.