TV Z už vyše týždňa nevysiela cez lokálne DVB-T vysielače, jedná s Towercomom

Televízia Z, ktorá spustila svoje vysielanie začiatkom mája 2014 už od pondelka 25. augusta nevysiela prostredníctvom vybraných lokálnych DVB-T vysielačov, ktoré prevádzkuje spoločnosť AVIS. Konkrétne sa jedná o vysielače v mestách Bratislava (32. kanál), Galanta (29.kanál), Trnava (49. kanál), Nitra (54. kanál) a Nové Zámky (40. kanál). Na programovej pozícii TV Z je podľa našich zistení len čierna obrazovka.

Po dohode so spoločnosťou AVIS bola sieť DVB-T dočasne odpojená. Čakáme až budú mať technicky dotiahnuté všetky prepoje.“ uviedol pre náš portál SatelitnáTV.sk generálny riaditeľ Televízie Z Petr Komínek.

Technický riaditeľ spoločnosti AVIS Branislav Kašuba sa k téme TV Z nechcel konkrétne vyjadrovať. Pre náš portál SatelitnáTV.sk však len povedal, že vysielanie bolo pozastavené a nejedná o technický problém.

Televízia Z navyše jedná aj o vstupe do jedného z celoplošných multiplexov spoločnosti Towercom. „V každom prípade už rokujeme s Towercomom a uvažujeme o pokračovaní vstúpiť do multiplexu Towercomu,“ dodáva Komínek. Okrem toho tiež televízia pracuje aj na zlepšení internetového vysielania a rokuje aj o zaradení do ponúk väčšiny káblových operátorov.

Televízia Z prináša vo svojom vysielaní prevažne spravodajské a publicistické programy. V poslednej dobe vo vysielaní nechýbal napr. ani priamy prenos z kresťanského festivalu CampFest 2014. Televízia sa nachádza v ponukách u vybraných káblových operátorov po celom Slovensku (napr. Magio TV či Antik Telekom) pripomeňme, že koncom augusta ju do ponuky zaradil už aj SWAN.

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

  • Mno a dokonca na webe pisu ze chcu ist aj na satelit. Pani najprv by som zlepsil kvalitu vysielania.

  • Neplatia avisu preto ich vypli…neviem ako chcu platit Towercomu. 🙂

  • Problem je ten, ze podla zmluvy musi Avis zabezpecit pokrytie z kazdeho regionalneho multiplexu.
    To momentalne nie je uskutocnene a preto samozrejme televizia-Z nezplaplatila, lebo Avis nesplnil podmienky.

Tento článok už nie je možné komentovať