Rádio Regina s novou zvukovou grafikou

Po Rádiu Slovensko a Rádiu Devín vo verejnoprávnom éteri zaznie v poradí tretia zmena zvukovej grafiky, a to vo vysielaní Rádia Regina. Zmeny sú pokračovaním stratégie rozvoja rozhlasových služieb generálneho riaditeľa RTVS Václava Miku. Informovala dnes RTVS.

Rozhlasový okruh, ktorý vyhľadávajú spravidla starší poslucháči žijúci na vidieku, ale aj tí ktorí cítia spolupatričnosť a prislúchajú k svojmu regiónu. Sú to ľudia, ktorí sú vďační za všetky obyčajné veci života. Sú srdeční a otvorení a je radosť s nimi tráviť čas. Takým spoločníkom je aj ich rádio. Žijú problémami a radosťami svojho regiónu, kraja spolu s Rádiom Regina.

Regionálne vysielanie Rádia Regina má obrovské opodstatnenie a prináša kvalitné a detailné informácie z diania v regiónoch Slovenska. Okrem špecifickej hudobnej skladby je rozoznateľné aj mnohými farebnými odtieňmi, ktorými hrá a od toho sa odvíja aj esencia tejto značky. Práve preto sme sa rozhodli zvoliť ústredný claim v znení: Rádio Regina – váš najbližší svet,“ odôvodnila kreatívnu ideu riaditeľka Sekcie marketingu a komunikácie RTVS, Daša Matušíková.

Marcel Hanáček, šéfdramaturg Rádia Regina: „Novú grafiku sme komponovali v súlade s tým, čím Rádio Regina chce byť – Váš najbližší svet. Nová grafika bude konzistentnejšia – poslucháč by mal pri hľadaní medzi rozhlasovými stanicami veľmi rýchlo zaregistrovať zvukové logo, ktorým sa bude stanica identifikovať.

Staničným hlasom Rádia Regina je Miloslav Kráľ a upútavky vysielané na tomto okruhu bude stanica komunikovať cez hlas Lucie Križanovej.

Autorom zvukovej grafiky je hudobný skladateľ, ale aj dlhoročný moderátor Rádia_FM Pavol Hubinák, slogan vznikol v interných kapacitách marketingu RTVS a jeho autorom je copywriter Robert Bunča.

Nové zvukové prvky Rádia Regina si môžete vypočuť tu:

Moho by Vás ešte zaujímať