Reklama

Kinosvět po vstupe do celoplošného multiplexu ponúkne niekoľko programových noviniek

Český dokumentárny kanál KINOSVĚT, ktorý vstúpi od polnoci 29. septembra do českej celoplošnej regionálnej siete 7, ponúkne od tohto dátumu aj niekoľko nových programov vrátane filmov. Hlavnou témou každého večera sa stanú tajomstvá a záhady.

V spolupráci s poprednými českými dokumentaristami vyrábame sériu vzťahujúcu sa k záhadám a tajomstvom. Z tejto oblasti máme navyše k dispozícii niekoľko ďalších českých archívnych a nových zahraničných snímok„, potvrdzuje Leoš Pohl, konateľ Československej filmovej spoločnosti, ktorá KINOSVĚT prevádzkuje a dodáva: „Každý večer v pravidelnú dobu potom uvedieme celovečerný hraný, či dokumentárny film z domácej, alebo zahraničnej produkcie„.
Pokračovanie nižšie:

Televízia ponúkne aj pravidelné programové bloky vzťahujúce sa k histórii, vesmíru, cestovaniu, vede a technike, životnému štýlu, svetovým udalostiam a v neposlednom rade aj k vojenstvu a vojnám, ako minulým, tak súčasným. Pri ich konkrétnej skladbe čerpala nielen z domácej produkcie, ale aj z produkcie významných zahraničných televízií a medzinárodných inštitúcií.

V novej programovej skladbe nezabúda KINOSVĚT TV ani na tých najmenších. Pre nich je pripravené pravidelné pásmo Minisvět naplnené rozprávkami a pesničkami. Nezostanú ochudobnení ani diváci, ktorí na KINOSVĚT TV vyhľadávali dobové dokumenty z československej a českej minulosti, počnúc politikou a končiac kultúrou. Tým je určený pravidelný blok programov Retro.

KINOSVĚT TV prevádzkuje Československá filmová spoločnosť. Program bude vysielať od 29. septembra, v rámci Česka, celoplošne v regionálnej sieti 7. Doteraz mohli českí diváci naladiť tento kanál u vybraných káblových a IPTV operátorov, v terestriálnej regionálnej sieti 4, ktorá pokrýva Prahu, Stredočeský kraj a Mostecko. Tieto distribučné cesty zostanú podľa prevádzkovateľa stanice zachované aj naďalej.

Slovenskí diváci môžu Kinosvět TV sledovať bezplatne napr. cez internetovú videopožičovňu Topfun prostredníctvom aplikácie v Smart televízoroch, ktorá je už dostupná u väčšine dostupných značiek na našom trhu, alebo priamo cez oficiálny web požičovne na PC.

Mohlo by vás ešte zaujímať