Reklama

Týždeň žralokov na Discovery Channel a Animal Planet

Discovery Channel a Animal Planet prinesú SHARK WEEK, ktorý začína už v pondelok 25. augusta 2014. Po minuloročných žraločích špeciáloch sa môžu diváci tešiť na rekordný počet premiér a viac hrozivých čeľustí než kedykoľvek predtým. Všetkých fanúšikov týchto dokonalých zabijakov z hlbín navyše čakajú ďalšie tematické relácie v septembri. Kanál Animal Planet sa bude žralokom venovať celý september.
Pokračovanie nižšie:

Na aké programy sa môžu diváci tešiť?

Havaj ľudia považujú za idylické miesto k dovolenke, ale zvýšený počet žraločích útokov v poslednej dobe núti návštevníkov mať sa na plážach na pozore. Havajský rodák a surfová legenda Kala Alexander pozná tunajšie vody lepšie než kto iný a dúfa, že sa mu podarí odhaliť príčiny náhlej invázie žralokov v programe Žraločie peklo.

V programe Neznáme žraloky: Výskumník Paul Clerkin sa vydáva do Indického oceánu, aby preskúmal jeho najtemnejšie hlbiny. V nich môžu žiť druhy žralokov, o ktorých existencii nemali vedci ani tušenie. Paul sa bude snažiť zhliadnuť poslednú známu skupinku svetielkujúcich žralokov na svete.

Dokument Obrovský Kladivák sa venuje legendárnemu kladivohlavovi, ktorý sa údajne pohybuje pozdĺž brehov Floridy už 60 rokov. Tím vedcov a rybárov sa vydáva záhadu vyriešiť a zistiť, či sa legenda zakladá na skutočnosti.

Program Lietajúce žraloky rozšíril naše vedomosti o veľkom bielom žralokovi a stal sa neoddeliteľnou súčasťou žraločieho týždňa. V jeho pokračovaní Lietajúce žraloky: lov veľkého bieleho sa režisér Jeff Kurr, ktorý sa zaoberá prírodovedou, vracia so svojím tímom vybaveným novými špičkovými kamerami a najmodernejšou podvodnou technikou, aby vystopovali zmiznutého „megažraloka“ menom Kolos.

V apríli 2013 bol u juhoafrických brehov napadnutý rybársky čln. Pri útoku zahynuli všetci na palube. V dokumentárnej dráme Megalodon: nové dôkazy sleduje televízny štáb morského biológa Collina Drakea, ktorý sa snaží určiť, dielom akého predátora útok bol. Týždeň žralokov prinesie nové šokujúce dôkazy a svedectvá.

Mohlo by vás ešte zaujímať