Reklama

Máte možnosť zachytiť DVB-T signál z Maďarska? Nalaďte si FOX, vysiela dočasne nekódovane

Ako už bolo avizované pred týždňom, na základe dohody medzi FOX International Channels Hungary a Antenna Hungária, v pondelok v ranných hodinách došlo k odkódovaniu televízneho kanálu FOX v maďarskom DVB-T.

Kanál vysiela v rámci multiplexu D, ktorý bol spustený len začiatkom júna tohto roku a aktuálne šíry okrem kanálu FOX ešte športovú stanicu DIGI Sport 1. Do začiatku októbra sa však multiplex plne zaplní.

TIP: Maďari budú môcť prijímať cez anténu od októbra až 55 televíznych programov, prinášame ich zoznam
Pokračovanie nižšie:

Nekódované vysielanie maďarskej verzie stanice FOX potrvá až do konca augusta 2014. Do vtedy si budú môcť diváci vychutnať napr. americko-mexický seriál The Bridge či The Walking Dead.

FOX vysiela v maďarskom multiplexe s obrazovým rozlíšením 704×576, v kompresnom formáte SD/MPEG-4. K dispozícii je okrem maďarskej aj originálna anglická audio stopa, obe sú v kompresnom formáte AAC-HE.

Vzhľadom k presahu maďarských terestriálnych vysielačov aj na naše územie môže byť takmer dvojtýždňové nekódované vysielanie kanálu FOX zaujímavé aj pre slovenských divákov a to aj pre tých čo nerozumejú maďarsky, vďaka originálnej audio stope.

Info csatorna-1782014-186
Informácia z Infokanála.
FOX-1882014-838
Nekódované vysielanie kanálu FOX.

Mohlo by vás ešte zaujímať