Reklama

Máte možnosť zachytiť DVB-T signál z Maďarska? Nalaďte si FOX, vysiela dočasne nekódovane

Ako už bolo avizované pred týždňom, na základe dohody medzi FOX International Channels Hungary a Antenna Hungária, v pondelok v ranných hodinách došlo k odkódovaniu televízneho kanálu FOX v maďarskom DVB-T.

Kanál vysiela v rámci multiplexu D, ktorý bol spustený len začiatkom júna tohto roku a aktuálne šíry okrem kanálu FOX ešte športovú stanicu DIGI Sport 1. Do začiatku októbra sa však multiplex plne zaplní.

TIP: Maďari budú môcť prijímať cez anténu od októbra až 55 televíznych programov, prinášame ich zoznam

Nekódované vysielanie maďarskej verzie stanice FOX potrvá až do konca augusta 2014. Do vtedy si budú môcť diváci vychutnať napr. americko-mexický seriál The Bridge či The Walking Dead.

FOX vysiela v maďarskom multiplexe s obrazovým rozlíšením 704×576, v kompresnom formáte SD/MPEG-4. K dispozícii je okrem maďarskej aj originálna anglická audio stopa, obe sú v kompresnom formáte AAC-HE.

Vzhľadom k presahu maďarských terestriálnych vysielačov aj na naše územie môže byť takmer dvojtýždňové nekódované vysielanie kanálu FOX zaujímavé aj pre slovenských divákov a to aj pre tých čo nerozumejú maďarsky, vďaka originálnej audio stope.

Info csatorna-1782014-186
Informácia z Infokanála.
FOX-1882014-838
Nekódované vysielanie kanálu FOX.

Mohlo by vás ešte zaujímať