Reklama

DIGI Sport bude mať od zajtra plnohodnotné 4 programy

Športový program DIGI Sport oslavuje v týchto dňoch svoje 4.výročie. Vysielanie odštartoval zápasom Premier League 14.augusta 2010. Svoje, už 4. narodeniny, oslávi DIGI Sport práve veľkolepým návratom Premier League na televízne obrazovky. Už v sobotu, 16.augusta štartuje maratón priamych prenosov: DIGI Sport bude prinášať 6 LIVE zápasov Premier League z každého kola, ďalšie 4 zápasy plánujeme prinášať v prvej premiére.

Návrat Premier League na obrazovky DIGI Sport nie je jedinou novinkou, ktorá bude sprevádzať 5. vysielací rok televízie.
Pokračovanie nižšie:


Prevádzkovanie športovej televízie je vec náročná, najmä v našich zemepisných šírkach. Niektoré licenčné práva máme kúpené aj na územie Česka, ďalšie len pre Slovensko. Aj preto bude top udalosťou novej športovej sezóny okrem vrátenia sa anglického futbalu na programy DIGI Sport, spustenie nových plnohodnotných programov“, uvádza svoje vysvetľovanie generálny riaditeľ spoločnosti DIGI Slovakia, Marcel Šatanek. K česko-slovenskému programu DIGI Sport 1, pribudne aj ďalší česko-slovenský program DIGI Sport 2. To preto, že na týchto programoch bude vysielaný okrem Premier League, aj taliansky a francúzsky futbal, samozrejme množstvo magazínov a športových dokumentov. „Hlavným dôvodom, prečo vznikol pôvodný DIGI Sport 2 boli vysielacie práva na UEFA Champions league na slovenské územie“, dopĺňa a objasňuje Marcel Šatanek: „Na tieto účely sme vytvorili dva nové slovenské programy DIGI Sport 3 a 4, ktoré budú okrem Ligy majstrov vysielať aj český hokej, slovenský futbal a samozrejme ďalšie prenosy, ktoré máme v pláne nakupovať. Slovenskí diváci sa dostanú aj k DIGI Sport 1 a 2 a ako bonus budú mať aj občasný kanál DIGI Sport 5, na ktorom budeme vysielať vždy 3.zápas Ligy majstrov, tak ako boli zvyknutí už v predchádzajúcej sezóne“, dokončuje plány Marcel Šatanek. Projekt 3 zápasov Ligy majstrov v priamom prenose teda na DIGI Sport pokračuje aj v sezóne 2013/2014.

DIGI Sport a najbližší vysielací rok

DIGI Sport tak na všetkých svojich programoch mesačne odvysiela okolo 120 športových prenosov. Plánovaných je až okolo 10 zápasov z každého kola Premier League. Rovnako ako v minulej sezóne pri Lige majstrov budú anglickú ligu uvádzať špičkoví česko-slovenskí hostia v štúdiu DIGI Sport. Formát vysielania Ligy majstrov zostáva nezmenený. Okrem pravidelných štúdií s hosťami DIGI Sport odvysiela v každom hracom dni Ligy majstrov 3 priame prenosy a ďalšie zápasy zo záznamov. Silnou stránkou športovej televízie má byť aj jej program mimo športových prenosov. Ide o magazíny, štúdiové debaty, dokumenty a pravidelné pôvodné relácie.

Program DIGI Sport 1 a DIGI Sport 2:
Premier League, Ligue 1, Serie A, Fortuna Liga, Fed Cup, Davis Cup, premiérovo svetový tenis z Ázie (tenisová Premier League)

Program DIGI Sport 3 a DIGI Sport 4:
Liga majstrov UEFA, atletická Diamantová liga, česká hokejová Tipsport extraliga, Fortuna liga, Serie A, Ligue 1

DIGI Sport programy 1 až 5 sú na území Slovenska prístupné divákom, ktorí majú satelitnú alebo káblovú televíziu od DIGI Slovakia a IPTV a satelit od Slovak Telekom.

Na území Česka sú športové programy DIGI Sport 1 a 2 prístupné divákom českej satelitnej platformy DIGI TV. Novinkou je spolupráca s českou O2. Zápasy Premiere League na kanáloch DIGI Sport 1 a DIGI Sport 2 budú môcť exkluzívne cez káblovú technológiu sledovať aj futbaloví fanúšikovia v Českej republike, a to vďaka unikátnej digitálnej televízii O2 TV. Tá ako jediná z klasických káblových a IPTV televízií v Česku, získala exkluzívne práva na vysielanie najsledovanejšej futbalovej ligy sveta. O2 TV naviac umožňuje sledovať Premier League kdekoľvek a kedykoľek – v počítači, tablete alebo mobile. Vďaka aplikácii O2TV Go stačí byť len online. „Naším cieľom bolo vždy vytvoriť z O2 TV unikátny produkt najvyššej kvality. Zaradením prémiového obsahu svetovej úrovne sme opäť zdokonalili najinovatívnejšiu televíznu službu v Českej republike. Zaradením zápasov Premier League sa O2 TV stáva televíziou s najširšou ponukou športového obsahu na českom trhu.“, hovorí Tomáš Budník, generálny riaditeľ spoločnosti O2 Czech Republic.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentár

Komentáre už nie sú povolené.