Reklama

55 satelitov SES prenesie 39 tisíc hodín TV vysielania počas MS 2014 vo futbale v Brazílii

Tak ako sa museli na futbalové majstrovstvá sveta pripravovať samotní futbalisti, takisto sa musela pripraviť aj spoločnosť SES na priame prenosy zo šampionátu. Aj preto sa s prípravami začalo už pred vyše jeden a pol rokom.

Ako vôbec prvý krok musela spoločnosť SES zabezpečiť kvalitnú a bezproblémovú infraštruktúru, čo znamenalo aj vypustenie nového satelitu, čo predstavovalo náklady medzi 320 až 370 miliónov dolárov (približne 235 až 270 miliónov EUR). Satelit je však len jednou časťou celého systému, ktorý zabezpečuje prenos TV signálu.
Pokračovanie nižšie:

Majstrovstvá sveta vo futbale sa odohrávajú na 12-tich štadiónoch v Brazílii. Každý štadión je prepojený prostredníctvom optického vlákna s Medzinárodným vysielacím centrom (IBC), ktoré sa nachádza na okraji metropoly Rio de Janeiro. Práve odtiaľ naši klienti, vysielatelia, zabezpečujú prenosy z majstrovstiev cez naše satelity,“ vysvetľuje Dolores Martos, viceprezidentka pre obchod spoločnosti SES v Latinskej Amerike.

Spoločnosť SES prostredníctvom svojej flotily pozostávajúcej z 55 satelitov umiestnených na geostacionárnych dráhach vo výške 36 tisíc km nad Zemou ako aj teleportov prenáša televízny signál do celého sveta. Jednotlivé pracovné tímy pracujú s rôznymi frekvenčnými pásmami, čo závisí najmä od potrieb klienta, ktorý si satelitnú kapacitu prenajíma.

Aj keď všetci potrebujú signál zo zápasov Svetového pohára, niektorí naši zákazníci potrebujú zabezpečiť vysielanie napr. aj živých rozhovorov, špeciálnych programov a pod. Očakávame, že do konca šampionátu prenesieme viac ako 39 tisíc hodín vysielania,“ dodáva Dolores Martos.

Mohlo by vás ešte zaujímať