RTVS spustila hybridné vysielanie HbbTV, nie všetkým zatiaľ funguje správne [náhľady]

Po českej, rakúskej, nemeckej, maďarskej a poľskej verejnoprávnej televízii, spustila hybridné vysielanie HbbTV (Hybrid Broadcast Broadbad TV) konečne už aj naša slovenská RTVS.

Hybridné vysielanie, ktoré spája online obsah s už tradičným vysielaním, je k dispozícii na kanáloch Jednotka, Jednotka HD a Dvojka v DVB-T v rámci tretieho celoplošného multiplexu a na kanáloch Jednotka a Dvojka na družici Astra 3B (23,5°E), frekvencii 11 836 MHz.

Telerozhlas ponúka divákom v HbbTV zatiaľ len jednu aplikáciu – MS vo futbale 2014. Všetci športoví fanúšikovia tak môžu získať pri sledovaní priamych prenosov zo svetového šampionátu výsledky, štatistiky, súpisky či ďalšie zaujímavé informácie.

Pre príjem hybridného vysielania je potrebné zariadenie s podporou tohto nového štandardu a pripojenie k internetu. Na väčšine takýchto zariadení sa HbbTV spúšťa štandardne stlačením červeného tlačidla na diaľkovom ovládaní.

Pri našom testovaní HbbTV aplikácie na štyroch zariadeniach (TV LG, prijímač VU+, prijímač Zircon iHD a prijímač Dreambox) sa zobrazovala aplikácia na každom zariadení inak. Na satelitnom prijímači Zircon iHD sa v aplikácii MS vo futbale dokonca vôbec nezobrazili informácie, najlepšie bol z testovaných prijímačov na tom televízor LG.

Náhľady z hybridného vysielania HbbTV verejnoprávnej RTVS:

HbbTV_rtvs15
HbbTV aplikácia RTVS na prijímači VU+
HbbTV_rtvs11
HbbTV aplikácia RTVS na TV LG

HbbTV_rtvs12

HbbTV_rtvs9

HbbTV_rtvs5

HbbTV_rtvs14

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

 • Pribudnú aj ďalšie aplikácie. Nepôjde pritom o jedinú aplikáciu, ktorú RTVS v HbbTV ponúkne.
  Už v najbližších týždňoch pribudne aj superteletext, ktorý sa bude od pôvodného líšiť hlavne vylepšenou grafikou.
  Tak sa chcem opýtať, či superteletext pôjde i na tých televízoroch (konkrétne Smart-TV, ale bez HbbTV, ani sa nedá doinštalovať), na ktorých možno sledovať tzv. obyčajný teletext.

 • Na vsetky apky v HbbTV budes potrebovat zariadenie ktore ho podporuje.

 • Na STV hbbtv nejde a myslím, že v app nie je ani ikona hbbtv pre Slovensko, preto mám tv naladenú na Česko a tam na ČTV ide hbbtv bez problémov.
  Wignet hbbtv for Cech by mal fungovať aj na Slovensko, ale nie je to tak. Niekde súdruhovia spravili chybu!

 • Mne cez pozemné vysielanie ide Hbbtv na STV bez problémov a tiež na CT priamo na televízore. Taktiež ikona, červený pásik na STV a červený bod na CT sa ukážu asi 2s po prepnutí na program.

 • Ja mám UPC. Ako som už písal ČT ide hbbtv bez problémov /hub smart mám český/ lebo v slv. app nie je doposiaľ wignet-ikona hbbtv, teda ja som ho nenašiel. Asi tri dni mi išlo hbbtv na Prime a potom nič. Možno to záleží aj na UPC, ale na ich stránkach sa o hbbtv človek nič nedočíta.

 • Ja tiež mám kábel UPC,terestriál len doplnkovo. STV ale cez kábel Hbbtv nevysiela,zatiaľ.

Tento článok už nie je možné komentovať