Reklama

RTVS spustila hybridné vysielanie HbbTV, nie všetkým zatiaľ funguje správne [náhľady]

Po českej, rakúskej, nemeckej, maďarskej a poľskej verejnoprávnej televízii, spustila hybridné vysielanie HbbTV (Hybrid Broadcast Broadbad TV) konečne už aj naša slovenská RTVS.

Hybridné vysielanie, ktoré spája online obsah s už tradičným vysielaním, je k dispozícii na kanáloch Jednotka, Jednotka HD a Dvojka v DVB-T v rámci tretieho celoplošného multiplexu a na kanáloch Jednotka a Dvojka na družici Astra 3B (23,5°E), frekvencii 11 836 MHz.
Pokračovanie nižšie:

Telerozhlas ponúka divákom v HbbTV zatiaľ len jednu aplikáciu – MS vo futbale 2014. Všetci športoví fanúšikovia tak môžu získať pri sledovaní priamych prenosov zo svetového šampionátu výsledky, štatistiky, súpisky či ďalšie zaujímavé informácie.

Pre príjem hybridného vysielania je potrebné zariadenie s podporou tohto nového štandardu a pripojenie k internetu. Na väčšine takýchto zariadení sa HbbTV spúšťa štandardne stlačením červeného tlačidla na diaľkovom ovládaní.

Pri našom testovaní HbbTV aplikácie na štyroch zariadeniach (TV LG, prijímač VU+, prijímač Zircon iHD a prijímač Dreambox) sa zobrazovala aplikácia na každom zariadení inak. Na satelitnom prijímači Zircon iHD sa v aplikácii MS vo futbale dokonca vôbec nezobrazili informácie, najlepšie bol z testovaných prijímačov na tom televízor LG.

Náhľady z hybridného vysielania HbbTV verejnoprávnej RTVS:

HbbTV_rtvs15
HbbTV aplikácia RTVS na prijímači VU+
HbbTV_rtvs11
HbbTV aplikácia RTVS na TV LG

HbbTV_rtvs12

HbbTV_rtvs9

HbbTV_rtvs5

HbbTV_rtvs14

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Pribudnú aj ďalšie aplikácie. Nepôjde pritom o jedinú aplikáciu, ktorú RTVS v HbbTV ponúkne.
  Už v najbližších týždňoch pribudne aj superteletext, ktorý sa bude od pôvodného líšiť hlavne vylepšenou grafikou.
  Tak sa chcem opýtať, či superteletext pôjde i na tých televízoroch (konkrétne Smart-TV, ale bez HbbTV, ani sa nedá doinštalovať), na ktorých možno sledovať tzv. obyčajný teletext.

 2. Na vsetky apky v HbbTV budes potrebovat zariadenie ktore ho podporuje.

 3. superteletext pojde len na TV, ktore maju zabudovany modul HbbTv

 4. Na STV hbbtv nejde a myslím, že v app nie je ani ikona hbbtv pre Slovensko, preto mám tv naladenú na Česko a tam na ČTV ide hbbtv bez problémov.
  Wignet hbbtv for Cech by mal fungovať aj na Slovensko, ale nie je to tak. Niekde súdruhovia spravili chybu!

 5. Mne cez pozemné vysielanie ide Hbbtv na STV bez problémov a tiež na CT priamo na televízore. Taktiež ikona, červený pásik na STV a červený bod na CT sa ukážu asi 2s po prepnutí na program.

 6. Ja mám UPC. Ako som už písal ČT ide hbbtv bez problémov /hub smart mám český/ lebo v slv. app nie je doposiaľ wignet-ikona hbbtv, teda ja som ho nenašiel. Asi tri dni mi išlo hbbtv na Prime a potom nič. Možno to záleží aj na UPC, ale na ich stránkach sa o hbbtv človek nič nedočíta.

 7. Ja tiež mám kábel UPC,terestriál len doplnkovo. STV ale cez kábel Hbbtv nevysiela,zatiaľ.

Komentáre už nie sú povolené.