Reklama

Drobné zmeny v maďarských DVB-T multiplexoch, pribudla TV Paprika a štartuje nový multiplex D

Prevádzkovateľ maďarských celoplošných multiplexov, spoločnosť Antenna Hungária, vykonala za posledné dni niekoľko drobných úprav v multiplexoch B a C.

Z multiplexu C bol presunutý filmový kanál HBO do multiplexu B a dokumentárny kanál Spektrum zase prešiel z multiplexu B do C. Novinkou v ponuke je kanál o varení TV Paprika, ktorý je dostupný predplatiteľom MinDig TV Extra v multiplexe B. Vysielanie je samozrejme kódované systémom Conax (CAID: 0B00).
Pokračovanie nižšie:

Aktuálny prehľad programov v maďarských multiplexoch:
A multiplex – Duna HD (FTA), Duna World (FTA), M1 HD (FTA), M2 HD (FTA) a rozhlasové rádiá Kossuth, Petofi, Bartók a Dankó.

B multiplex – C8 (FTA), Cartoon Network, Comedy Central, HBO, History, M3, Minimax, Muzsika TV, RTL II, RTL+, Sport 1, Sport 2, Super TV 2, TV Paprika, Universal Channel a Viasat 3.

C multiplex – ATV, AXN, Cool, D1 TV, Disney Channel, Dorcel, Euronews Test (FTA), FEM 3, Film+, Hir TV, Info csatorna (FTA), National Geographic, RTL klub (FTA), Spektrum, Sportklub a TV2 (FTA).

Všetky programy vysielajú v kompresnom formáte MPEG-4 s audio kódekom AAC-HE.

Dnes spúšťajú v Maďarsku v rámci testovacieho vysielania aj nový celoplošný multiplex, ktorý bude označovaný písmenom D. Podľa informácií ktoré ste nám zaslali na náš redakčný mail je už spustený vysielač Gerecse. Z vysielača Győr, ktorý pokrýva väčšiu časť územia Slovenska, ešte nový multiplex nebol spustený. Programová ponuka nového multiplexu zatiaľ nie je známa.

Teszt6-462014-2048 1
Test kanál z nového multiplexu D.

Doplnené o 20:10: Krátko po 20:00 bol spustený multiplex D už aj z vysielača Győr. Multiplex aktuálne šíri šesť test programov v kompresnom formáte MPEG-4.

Pripomeňme, že v priebehu leta by mal byť spustený ešte aj multiplex E.

Kompletný zoznam vysielačov

Mohlo by vás ešte zaujímať