Reklama

Ako prežiť na Aljaške – nová reality šou na National Geographic Channel [video]

Sú to jedny z najodolnejších a najextrémnejších dobrodruhov, ktorých môže Aljaška ponúknuť. Štyri tímy – drevorubači, horolezci, vojaci a vytrvalostní športovci – sa stretnú v extrémnom závode o prežitie, ktorý sa odohrá v jednom z najdrsnejších prostredí na svete. Naprieč aljašskou divočinou ich čaká jedenásť etáp, ktoré preveria ich schopnosti.

V stredu 2. júla o 23 hodine má na National Geographic Channel premiéru druhá séria obľúbeného programu a nezvyčajnej reality-šou Ako prežiť na Aljaške. Dvanásť dobrodruhov, vrátane jednej ženy, zanechá lietadlo uprostred divočiny a oni majú 60 hodín na to dostať sa k pristávacej zóne. Ten, kto uspeje, nezíska žiadnu cenu, ale bude hrdý na to, že zdolal vyčerpávajúce výzvy, do ktorých ho uvrhla matka príroda.

Na svojej ceste sa dostanú do mnohých nehostinných území a bude záležať na ich vynaliezavosti, ako si v daných situáciách poradia. K dispozícii budú mať iba veci zbalené vo svojom batohu a každú etapu budú mať so sebou menej ako jedno kilo fazule a ryže. Od údolia ľadovcových riek cez neúrodné hrebene až po vysoké vrcholky budú tímy počas cesty musieť čeliť nepriateľským predátorom, hladu, nepredvídateľnému počasiu a mnohým ďalším hrozbám.

Už v prvej časti musia tímy prekonať 50 kilometrový úsek zradného ľadovca, dostať sa do 610 metrov hlbokej rokliny a zdolať 24 kilometrov v divokých perejách, aby sa dostali k etapovému cieľu v zátoke Berners. K prespaniu im poslúžia diery v snehu, budú pretekať so psím záprahom a veveričky sa stanú večerou. Jeden z dobrodruhov spadne do ľadovo chladnej vody, zatiaľ čo iný sa takmer utopí v perejách, po tom čo sa obráti s raftom. Je to dokumentárny seriál o súťaži, v ktorej je prežitie jedinou výhrou.Mohlo by vás ešte zaujímať