Reklama

Maďarská verejnoprávna televízia s HbbTV, na satelite aj v DVB-T [foto]

Po českej, rakúskej a poľskej verejnoprávnej televízii spustila svoje hybridné vysielanie HbbTV už aj verejnoprávna televízia u našich južných susedov v Maďarsku. Hybridné vysielanie, ktoré spája online obsah s už tradičným vysielaním je dostupné podľa našich zistení u maďarských kanálov M1, M2, Duna a Duna World a to ako na satelite Eutelsat 9A (9°E), tak aj v DVB-T platforme MinDig TV.
Pokračovanie nižšie:


Maďarský verejnoprávny vysielateľ MTVA (Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap) spustil prvé testy HbbTV ešte v decembri 2012. Od pondelka 12. mája 2014 je k dispozícii vynovené hybridné vysielanie v ktorom ponúka MTVA aktuálne spravodajstvo z portálu Hirado.hu, video spravodajstvo, počasie, ako aj stream svojich rozhlasových staníc Duna World Rádio, Parlamenti Adások a Nemzetiségi Adások.

Okrem MTVA testuje už dlhšiu dobu HbbTV v Maďarsku aj prevádzkovateľ terestriálnych multiplexov, spoločnosť Antenna Hungaria, na svojom info kanály (Info-csatorna) v DVB-T.

Náš verejnoprávny vysielateľ RTVS sa k spusteniu HbbTV vysielania pre náš portál SatelitnáTV.sk doposiaľ nikdy nevyjadril.

hbbtv_2014_MTVA2

hbbtv_2014_MTVA3

Mohlo by vás ešte zaujímať