Reklama

Televízia Z licenciu zatiaľ nezískala, RVR rozhodovanie o udelení licencie odročila

Novo vznikajúca Televízia Z v utorok 25. marca licenciu na digitálne vysielanie nezískala, keďže Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) rozhodovanie o udelení licencie odročila. „RVR na včerajšom zasadnutí o udelení licencie na vysielanie Televízie Z spoločnosti ZOE Media nerozhodla, nakoľko bol tento bod zasadnutia odročený,“ uviedla pre portál SatelitnáTV.sk hovorkyňa rady Lucia Jelčová.

Televízia tak nemôže spustiť svoje vysielanie 4. apríla ako pôvodne plánovala, ale musí ho z vyššie uvedených dôvodov o niekoľko dní posunúť.

Najbližšie zasadnutie RVR je naplánované na 8. apríla 2014.

Televízia Z je technicky, organizačne, personálne aj programovo pripravená vstúpiť do vysielania v okamihu, akonáhle budú splnené všetky legislatívne požiadavky v rozsahu, aký požaduje zákon. Jednou z nich je aj súhlas RVR. Momentálne v súčinnosti s RVR na tom intenzívne spolupracujeme,“ uviedla Televízia Z v dnešnej tlačovej správe.

Ako sme už na našom portáli SatelitnáTV.sk informovali, televízia testuje už niekoľko dní v bratislavskom lokálnom multiplexe na 32. kanáli, ktorý prevádzkuje spoločnosť AVIS. Divákom chce ponúknuť hlavne spravodajské a publicistické programy.

Mohlo by vás ešte zaujímať