Reklama

Televízia Z licenciu zatiaľ nezískala, RVR rozhodovanie o udelení licencie odročila

Novo vznikajúca Televízia Z v utorok 25. marca licenciu na digitálne vysielanie nezískala, keďže Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) rozhodovanie o udelení licencie odročila. „RVR na včerajšom zasadnutí o udelení licencie na vysielanie Televízie Z spoločnosti ZOE Media nerozhodla, nakoľko bol tento bod zasadnutia odročený,“ uviedla pre portál SatelitnáTV.sk hovorkyňa rady Lucia Jelčová.
Pokračovanie nižšie:


Televízia tak nemôže spustiť svoje vysielanie 4. apríla ako pôvodne plánovala, ale musí ho z vyššie uvedených dôvodov o niekoľko dní posunúť.

Najbližšie zasadnutie RVR je naplánované na 8. apríla 2014.

Televízia Z je technicky, organizačne, personálne aj programovo pripravená vstúpiť do vysielania v okamihu, akonáhle budú splnené všetky legislatívne požiadavky v rozsahu, aký požaduje zákon. Jednou z nich je aj súhlas RVR. Momentálne v súčinnosti s RVR na tom intenzívne spolupracujeme,“ uviedla Televízia Z v dnešnej tlačovej správe.

Ako sme už na našom portáli SatelitnáTV.sk informovali, televízia testuje už niekoľko dní v bratislavskom lokálnom multiplexe na 32. kanáli, ktorý prevádzkuje spoločnosť AVIS. Divákom chce ponúknuť hlavne spravodajské a publicistické programy.

Mohlo by vás ešte zaujímať