Reklama

Telekom Innovation Contest hľadá najlepšie nápady na Slovensku

Po úspešnom štarte v roku 2013 Deutsche Telekom opäť spúšťa medzinárodnú súťaž Telekom Innovation Contest. Tvorivé tímy študentov, podnikatelia s inovatívnymi nápadmi a začínajúce IT startupy môžu do 11. apríla prihlasovať svoje nápady v niekoľkých kategóriách na www.telekom-innovation-contest.com.

Odmeny pre víťazov zahŕňajú investície vo výške až 150-tisíc eur, začlenenie do medzinárodných startup programov, hardvér, softvér, zabezpečenie kancelárskych priestorov v zariadení jedného zo štyroch inkubátorov a prístup k topmanažérom Deutsche Telekomu. Všetci finalisti sa zúčastnia 4-dňového vzdelávacieho programu, kde sa stretnú s expertmi, budú môcť nahliadnuť do výskumných projektov Deutsche Telekomu a ďalej rozvíjať svoje nápady. Finalisti budú vybraní po národných a medzinárodných kvalifikačných kolách. Víťazný tím vzíde z dvanástich finalistov na Champions Pitch v Krakove, ktorý sa uskutoční na konci júna 2014.
Pokračovanie nižšie:

Účasť na Telekom Innovation Contest bola pre nás dôležitým krokom k zabezpečeniu správnych kontaktov a posunutiu nášho nápadu na vyššiu úroveň,“ povedal Ivan Klimek, CEO spoločnosti Excalibur, slovenského startupu, ktorý súťaž vyhral v minulom roku.

Tímy o dvoch alebo viacerých ľuďoch môžu posielať svoje nápady v rôznych kategóriách. Dôraz je kladený najmä na „Produktivitu v Cloude“ a „Budúcnosť médií a komunikácie“. Medzi ďalšie kategórie patrí „Internet vecí“, „Kyber bezpečnosť“ a „Smart energia“.

Súťaž je podporovaná Telekom inkubátorom hub:raum s umiestnením v Berlíne, Krakove a Tel Avive, spolu s Kitchen Budapest a UQBATE. Medzi ďalších sponzorov patrí sedem národných spoločností Telekomu v strednej a východnej Európe, v prípade Slovenska je to Slovak Telekom. Ich úloha spočíva v koordinácii národných predkôl, poskytnú ceny a neskôr budú spolupracovať s finalistami a víťazom.

Telekom Innovation Contest 2013
V minulom ročníku prihlásilo viac ako 700 tímov zo 45 krajín až 444 nápadov. Z 12 finalistov sa víťazom stal slovenský startup Excalibur s riešením autentifikácie pre mobilné zariadenia. Cubilog z Maďarska a Codeatelier z Nemecka obsadili druhé a tretie miesto.

Mohlo by vás ešte zaujímať