Reklama

RTVS v spolupráci s Towercomom dnes spustila vysielač 3. multiplexu v lokalite Spišské Podhradie

Prevádzkovateľ verejnoprávneho multiplexu, spoločnosť Towercom, v spolupráci s RTVS vybudoval za posledný rok až 22 nových vysielacích lokalít z ktorých je šírený verejnoprávny multiplex. Posledná z nich bola spustená práve dnes. Informovala o tom RTVS v tlačovej správe.

Vybudovaním týchto nových televíznych vysielačov a dokrývačov si tak RTVS splnila úlohu pokryť všetky okresné mestá signálom verejnoprávneho multiplexu v ktorom vysielajú ako televízne, tak aj rozhlasové stanice RTVS. Ako uviedol riaditeľ Sekcie technickej realizácie Andrej Doležal, posledný vysielač projektu dokrývania verejnoprávneho multiplexu bol spustený práve dnes 16. decembra a bude určený pre divákov v lokalite Spišské Podhradie. „Vďaka úspešnej realizácii tohto projektu má RTVS vyriešený plán jednak pokryť každé okresné mesto na Slovensku signálom verejnoprávneho multiplexu, a v neposlednom rade dorovnať pokrytie v tých lokalitách na Slovensku, kde verejnoprávny multiplex pokrytím zaostával za inými sieťami, najmä za druhým multiplexom. Cieľom bolo, aby divák v danej lokalite mal k dispozícii čo najväčšiu programovú ponuku, čo zvýši penetráciu DVB-T na Slovensku. Verím, že tento zámer sa podarí uskutočniť,“ dodal A. Doležal.
Pokračovanie nižšie:

Diváci z lokality Spišské Podhradie, tak môžu od dnes naladiť verejnoprávny multiplex na 24. kanáli a prijímať tak kompletnú ponuku multiplexu v ktorom sú šírene dva SD a jeden HD kanál, ako aj dvanásť rozhlasových staníc.

Mapa pokrytia verejnoprávneho multiplexu: (stav k 1.11.2013)

VP_MUX

Mapa zobrazuje pôvodné a nové DVB-T lokality verejnoprávneho multiplexu. Na mape chýba ešte dnes spustený dokrývač Spišské Podhradie.

Vysvetlívky:
Čierny stožiar – DVB-T vysielač tvoriaci základnú sieť verejnoprávneho multiplexu
Modrý stožiar – DVB-T dokrývač na dokrytie špecifických, najmä hornatých oblastí

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. Rtvs ze si splnila vsetky okresne mesta pokryt signalom to kto povedal ved napriklad okresne mesto Gelnica nie je dodnes pokryte

    1. Dokrývač Gelnica-Prakovce bol spustený ešte v júli.

  2. …a načo že je v uvodzovkach vidiečanom pokrytie takej diery ze vraj okres

Komentáre už nie sú povolené.