RTVS v spolupráci s Towercomom dnes spustila vysielač 3. multiplexu v lokalite Spišské Podhradie

Prevádzkovateľ verejnoprávneho multiplexu, spoločnosť Towercom, v spolupráci s RTVS vybudoval za posledný rok až 22 nových vysielacích lokalít z ktorých je šírený verejnoprávny multiplex. Posledná z nich bola spustená práve dnes. Informovala o tom RTVS v tlačovej správe.

Vybudovaním týchto nových televíznych vysielačov a dokrývačov si tak RTVS splnila úlohu pokryť všetky okresné mestá signálom verejnoprávneho multiplexu v ktorom vysielajú ako televízne, tak aj rozhlasové stanice RTVS. Ako uviedol riaditeľ Sekcie technickej realizácie Andrej Doležal, posledný vysielač projektu dokrývania verejnoprávneho multiplexu bol spustený práve dnes 16. decembra a bude určený pre divákov v lokalite Spišské Podhradie. „Vďaka úspešnej realizácii tohto projektu má RTVS vyriešený plán jednak pokryť každé okresné mesto na Slovensku signálom verejnoprávneho multiplexu, a v neposlednom rade dorovnať pokrytie v tých lokalitách na Slovensku, kde verejnoprávny multiplex pokrytím zaostával za inými sieťami, najmä za druhým multiplexom. Cieľom bolo, aby divák v danej lokalite mal k dispozícii čo najväčšiu programovú ponuku, čo zvýši penetráciu DVB-T na Slovensku. Verím, že tento zámer sa podarí uskutočniť,“ dodal A. Doležal.

Diváci z lokality Spišské Podhradie, tak môžu od dnes naladiť verejnoprávny multiplex na 24. kanáli a prijímať tak kompletnú ponuku multiplexu v ktorom sú šírene dva SD a jeden HD kanál, ako aj dvanásť rozhlasových staníc.

Mapa pokrytia verejnoprávneho multiplexu: (stav k 1.11.2013)

VP_MUX

Mapa zobrazuje pôvodné a nové DVB-T lokality verejnoprávneho multiplexu. Na mape chýba ešte dnes spustený dokrývač Spišské Podhradie.

Vysvetlívky:
Čierny stožiar – DVB-T vysielač tvoriaci základnú sieť verejnoprávneho multiplexu
Modrý stožiar – DVB-T dokrývač na dokrytie špecifických, najmä hornatých oblastí

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

  • Rtvs ze si splnila vsetky okresne mesta pokryt signalom to kto povedal ved napriklad okresne mesto Gelnica nie je dodnes pokryte

    • Autor

      Dokrývač Gelnica-Prakovce bol spustený ešte v júli.

  • …a načo že je v uvodzovkach vidiečanom pokrytie takej diery ze vraj okres

Tento článok už nie je možné komentovať