Slovak Sport.TV 3 od dnes v prvom celoplošnom multiplexe

Spoločnosť Towercom, a.s. prevádzkovateľ digitálneho terestriálneho vysielania na Slovensku, rozširuje programovú ponuku Voľnej telky (DVB-T) o novú televíznu stanicu Slovak Sport.TV 3. Stanica je dostupná v rámci 1. multiplexu v ktorom aktuálne vysielajú okrem Slovak Sport.TV 3 aj programy Dajto, Fooor, Senzi (MPEG-4) a WAU.

Nová televízna stanica je dostupná v 1. celoplošnom multiplexe DVB-T, ktorý pokrýva približne 80% slovenských domácností. Obyvateľom prijímajúcim uvedený celoplošný terestriálny multiplex bude nová televízia k dispozícii bezplatne prostredníctvom automatického naladenia ich prijímacích zariadení (DVB-T settopboxov a televízorov) s podporou MPEG-4. Aktuálne vysiela nová televízna stanica v pilotnej fáze v kompresnom formáte MPEG-2, ale od začiatku budúceho roka bude Slovak Sport.TV 3 dostupný iba v novšom kompresnom štandarde,“ informovala spoločnosť Towercom v tlačovej správe.

Nový športový televízny kanál Slovak Sport.TV 3 prináša viac ako 150 zápasov nielen zo základnej časti ale aj play off NHL. Diváci Voľnej telky môžu odteraz sledovať ako sa darí slovenským hokejistom v zámorí – Mariánovi Hossovi, Michalovi Handzušovi, Mariánovi Gáboríkovi, Ľubomírovi Višňovskému, Zdenovi Chárovi a ďalším slovenským hokejovým oporám.

Slovak Sport.TV 3 vysiela aktuálne v 1. multiplexe na programovej pozícii s názvom TEST1, s rozlíšením 720×576 a dočasne v kompresnom formáte MPEG-2.

Pridaním Slovak Sport.TV 3 do 1. multiplexu je tak aktuálne možné prijímať z celoplošných multiplexov už 12 nekódovaných televíznych programov.

Slovak Sport TV 3-2492013-120 1

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

  • Tak už kaslem aj na miestný MUX LV…..Spoločnost AVIS je firma že až!!!!!

  • No až na tú kvalitu 1multiplexu myslím pokrytie a silu signálu je to dobrá sprava

  • Avis je zas na rade aby vyhodil slovak sport 3 a dal niečo ine…jeho ponuka po zaradení Towercomu do prveho multiplexu je už bezpredmetná

  • som zvedavy kde nabrali tych 80% pokrytia ked ty krypli z towerkomu najprv chamcu vsetky muxy a potom je vidno tu neschopnost a diskryminaciu ostatnych obyvatelov slovenska nevedia pokryt muxom 1 a 4 .prievidza a okolie

  • Urcite dobra sprava aj ked ja som mal SS3 cez lokalny MUX, takze u mna ziadna novinka. AVIS bude musiet SS3 teraz z lokalnych muxov vyhodit.

  • Marian….od LV 15km smer na západ.SVK mux 1,2,3,4-mux miestný LV-HU mux a,b,c.

  • Je to výborná správa-ale len pre časť Slovenska.V Prievidzi stále nenaladíte ani mux1 ani mux4…

  • neviem, ale mne tak príde amatérská tá televízia, že až ma mrazí.

  • Viem, že napr. okres PD má značné problémy s príjmom celoplošného MUX-u1..čo tak sledujem diskusie, v reáli to však nemám otestované. U mňa v BB je príjem všetkých štyroch celoplošných multiplexov bezproblémový, postačí aj malá anténka, v podstate kus drôtu. 🙂

Tento článok už nie je možné komentovať