Reklama

Šláger TV chce spustiť druhý kanál, do budúcna má byť aj na satelite

Česká hudobná televízia Šláger TV, ktorá sa stala úspešnou a žiadanou televíziou hlavne u starších divákov a to nielen v Českej republike, ale aj na Slovensku, plánuje spustiť svoj druhý kanál, ktorý sa má zamerať oproti doterajšiemu kanálu viac na country hudbu. Informoval o tom portál DigiZone.cz. Stanica by mala požiadať českú Radu pre rozhlasové a televízne vysielanie (RRTV) o licenciu už v najbližších dňoch. V prípade ak sa tak stane RRTV by sa mohla žiadosťou zaoberať už na svojom 21. tohtoročnom zasadnutí, ktoré sa bude konať v dňoch 19. až 20. novembra.
Pokračovanie nižšie:

Druhý kanál Šláger TV by sa mal objaviť v ponuke jedného z terestriálnych multiplexov na území Českej republiky. Podľa informácií DigiZone.cz by sa do budúcna program mohol objaviť aj na satelite.

Šlagér TV vysiela nekódovane (FTA) prostredníctvom satelitu ASTRA 3B (23,5°E), pre príjem preto postačuje akýkoľvek digitálny satelitný prijímač aj bez dekódovacej karty. Okrem toho televízia využíva aj programovú pozíciu MusicBoxu, vďaka ktorej je dostupná divákom satelitnej DIGI TV. Dostupná je aj v lokálnych DVB-T multiplexoch v mestách Bratislava, Banská Bystrica, Zvolen, Nitra, Trnava, Galanta a Žilina, ktoré prevádzkuje spoločnosť Avis.

Televízia Šlagér v Českej republike zatiaľ nemá konkurenciu, na Slovensku vysiela s podobným zameraním televízia Senzi, ktorá patrí do skupiny JOJ Group. Vysielanie Senzi je možné naladiť v 1. multiplexe spolu s programami Dajto, Fooor, WAU a Slovak Sport.TV 3.

Slagr_TV

Mohlo by vás ešte zaujímať