Reklama

Nový firmware pre Zircon T3000HD Plustelka odstraňuje problém so stratou vlastného usporiadania staníc

Distribútor terestriálnych prijímačov Plustelka Zircon T3000HD zverejnil na svojich stránkach dlho očakávanú novú verziu firmware, ktorá rieši okrem iného aj problém so stratou vlastného usporiadania staníc po reštarte prijímača. Medzi ďalšie zmeny patrí aj napríklad možnosť voľby zobrazenia na displeji prijímača hodiny, poprípade číslo predvoľby. Nový firmware bude podľa prevádzkovateľa Plustelky, spoločnosti TowerHome k dispozícii začiatkom decembra v dátovom streame multiplexu ako OTA aktualizácia, vďaka čomu sa aktualizácia vykoná automaticky.
Pokračovanie nižšie:

Pokiaľ si však majitelia chcú stiahnuť novú verziu firmware už teraz a vykonať aktualizáciu manuálne, môžu tak požadovaný firmware stiahnuť tu.

Ako postupovať pri manuálnej aktualizácii pomocou USB kľúča Vám popíšeme v nasledujúcich riadkoch.

Na naformátovaný USB kľúč (FAT 32) je potrebné nahrať požadovaný firmware s názvom Towercom_V5.SDL. Takto pripravený USB kľúč následne vložíme do zapnutého prijímača a v menu vyberieme „Systém-USB aktualizácia“, následne na to vyskočí tabuľka a v nej si vyberieme požadovaný súbor (C:/Towercom_V5.SDL), ktorý sme si nahrali predtým na USB kľúč a voľbu potvrdíme tlačidlom OK na diaľkovom ovládaní.

Zircon_update1

Po potvrdení sa spustí samotný proces aktualizácie, ktorý trvá cca 5 minút.

Zircon_update2

Zircon_update3

Po úspešnej aktualizácii sa prijímač sám reštartuje.

V prípade ak by bol problém s aktualizáciou, alebo by sa samotný proces aktualizácie nespustil odporúčame vyskúšať iný typ USB kľúča.

Zircon_update4

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentár

  1. Ahojte.
    Skúsil niekto prehrávať film z USB disku (alebo flash pamäte) s externými titulkami? Mne sa nepodarilo nastaviť titulky tak, aby sa mi zobrazovali. V čase, keď sa majú ukázať titulky, objaví sa len pozadie v takej farbe, akú si nastavím v menu 🙁
    Je to problém – veľká časť súkromného archívu je s origo zvukom a s titulkami s rovnakým názvom s prípomou .sub alebo .srt. Ono ich to zjavne číta, ale zobrazuje len podfarbenie 🙁
    Dajte mi, prosím, vedieť, či je to nejaký figeľ alebo treba čakať na ďalší firmware…
    Ach jo!

Komentáre už nie sú povolené.