Reklama

Plustelka: ČT1, ČT2 a TV LUX vysielajú aktuálne nekódovane ( 2x aktualizované)

Už niekoľko hodín je možné sledovať prostredníctvom štvrtého terestriálneho multiplexu (MUX4), z ktorého šíri svoje programy platforma Plustelka, stanice ČT1, ČT2 a TV LUX nekódovane (FTA). Jedná sa o dočasné nekódované vysielanie pravdepodobne z dôvodu technických problémov. Zvyšné programy z ponuky Plustelky (Eurosport, Eurosport 2, Film+, Viasat Explorer/Spice, Viasat History, Viasat Nature, Nickelodeon a VH1) vysielajú aj naďalej kódovane systémom Irdeto.
Pokračovanie nižšie:

TIP: Plustelka chce do budúcnosti rozšíriť ponuku o nový extra balík programov

Terestriálnu platformu Plustelku prevádzkuje spoločnosť Towerhome, dcérska spoločnosť Towercomu. Platforma oficiálne odštartovala 1. mája tohto roku. Aktuálne môžu zákazníci Plustelky sledovať celkom cez anténu až 24 televíznych programov z toho jeden je vo vysokom rozlíšení (jedná sa o programy zo všetkých celoplošných multiplexov). Do budúcnosti by sa mala ponuka programov ešte rozšíriť o ďalšie programy, ktoré budú súčasťou programového balíčka Plustelka Extra.

Aktualizované 28. októbra o 10:07: Programy ČT1, ČT2 a TV LUX boli dnes opäť zakódované systémom Irdeto. Prístup k ním tak majú opäť všetci zákazníci platformy Plustelka a to bez mesačných poplatkov.

Doplnené vyjadrenie spoločnosti Towercom:„Uvedená situácia (odkódovanie uvedených TV staníc) nastala v dôsledku prepínania služby na záložnú vysielaciu technológiu počas vynútenej technologickej údržby„, informoval portál SatelitnáTV.sk Michal Šuran, marketingový manažér spoločnosti Towercom.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. Dnes aj pred obedom to išlo nekódovane, ale čo som si všimol, tak zmizla „stanica“ TEST. Dnes mi ju už nenaladilo.

  2. Možno, ale dnes z vysielača Nitra bol kanál vymazaný na mojom prijímači a pri načítaní K31 mi ho taktiež nenašlo. Tak neviem prečo. Včera večer ešte šiel, ráno už nenačítalo.

  3. Ešte keby to tak vysielalo v MPEG2…, lebo mne ide len zvuk.

  4. tak ,škoda že to opäť zakodovali ….nechápem , takto sa sledovanosť cez DVB-T na Slovenku nezvýši

  5. Nemusím kupovať modul tu v Trenčíne chytim české muxi zadarmo ,len mi je lúto tých ludí na východ od nás.

  6. prosim ta mak som z TN a nechytam ceske muxy. mas nejaku exernu antenu a na ktorom kanali chytas? ja to skusam kazdy tyznem na izbovu a nic

  7. Ahoj Jaro. Mám v izbe na skrini vonkajšiu sieťovú anténu (tzv. polské sito ale lepšia by bola Plzenské sito) len ju nemám vonku ale vo vnútry izby hned za stenou.Externá izbová anténa nie je dobrá! Chytám mux1 kanál 29 a mux 2 kanál 40 Brno kojál obidva. 3 mux 59k uz nechytím . Veľa záleží aj na polohe .Bývam na 3 poschodí.Veľa šťastia.

  8. zdravim, som amater a preto sa obraciam sem. ceske tv sa daju pozerat ked sa zaregistrujem kartu resp. zariadenie. a to zariadenie moze byt USB DVB-T tuner?? na zakaznickej linke mi nevedeli na toto odpovedat, odporucili mi fora. vopred dakujem.

  9. ahoj .No zalezi kde byvas.Ak byvas na zapade slovenska a mas to stastie ze chytis volne ceske stanice tak nemusis nic registrovat (presah cez hranice).A ked nie tak jedine cez PLUSTELKU prostredníctvom štvrtého terestriálneho multiplexu (MUX4) az ho mas v dosahu samozrejme a potom si musis dokupit modul a ten vopchas do svojho TV alebo DVB-Tprimaca – musi mat mpeg 4 normu , zaregistrujes si ten ich modul a mozes pozeraz 3 programy CT 1 , CT 2 a LUX na stalo………..takze som ta asi nepotesil 🙁

  10. mir musis si kupit jedno z ich zariadeni (modul, kartu, alebo prijimac). Ak mas telku s MPEG-4 tak staci len modul, ak nie potom skor doporucujem prijimac…

Komentáre už nie sú povolené.