Reklama

Prima family je opäť Prima, spúšta HD vysielanie

Česká televízia Prima family dnes krátko pred jedenástou hodinou zmenila svoj názov z pôvodného Prima family na Prima. „Dôvod je jednoduchý. Vraciame divákom značku, na ktorú boli roky zvyknutí,“ uviedla FTV Prima v tlačovej správe. So zmenou názvu hlavného kanálu prichádza aj vysielanie vo vysokom rozlíšení (HD) a to nielen v prípade stanice Prima, ale aj Prima COOL. Od dnes sú tak oba programy dostupné aj v HD kvalite.

Všetky relácie, ktoré vyrábame alebo nakupujeme v HD rozlíšení, sa tak k divákom dostanú v tej najvyššej možnej kvalite, bez toho, aby sme ich konvertovali, a znižovali tak ich kvalitu,“ opisuje zmeny vo vysielaní Patrik Slavík, technický riaditeľ FTV Prima.
Pokračovanie nižšie:

Podľa televízie je HD vysielanie dobrou správou hlavne pre fanúšikov Champion League, ktorej novú sezónu bude prinášať práve Prima COOL a to v natívnom HD.

FTV Prima do technologických zmien investovala rádovo milióny korún, technici vykonali upgrade vysielacieho reťazca, a tým pádom aj vysielacej réžie,“ uvádza televízia v dnešnej tlačovej správe.

Prima HD je dostupná od 1.8 v českej káblovej televízii UPC, v satelitnej platforme Skylink a od polovice septembra 2013 aj v DVB-T sieti 8 prevádzkovateľa České Radiokomunikace z vysielača Praha-mesto na 51. kanáli s vertikálnou polarizáciou.

Prima COOL HD naladia už dnes v českej káblovej televízii UPC, od 15. augusta 2013 aj v regionálnej sieti 12 Czech Digital Group z vysielača Praha-mesto na 47. kanáli s vertikálnou polarizáciou.

prim_HD

Mohlo by vás ešte zaujímať