Reklama

Prima family je opäť Prima, spúšta HD vysielanie

Česká televízia Prima family dnes krátko pred jedenástou hodinou zmenila svoj názov z pôvodného Prima family na Prima. „Dôvod je jednoduchý. Vraciame divákom značku, na ktorú boli roky zvyknutí,“ uviedla FTV Prima v tlačovej správe. So zmenou názvu hlavného kanálu prichádza aj vysielanie vo vysokom rozlíšení (HD) a to nielen v prípade stanice Prima, ale aj Prima COOL. Od dnes sú tak oba programy dostupné aj v HD kvalite.

Všetky relácie, ktoré vyrábame alebo nakupujeme v HD rozlíšení, sa tak k divákom dostanú v tej najvyššej možnej kvalite, bez toho, aby sme ich konvertovali, a znižovali tak ich kvalitu,“ opisuje zmeny vo vysielaní Patrik Slavík, technický riaditeľ FTV Prima.

Podľa televízie je HD vysielanie dobrou správou hlavne pre fanúšikov Champion League, ktorej novú sezónu bude prinášať práve Prima COOL a to v natívnom HD.

FTV Prima do technologických zmien investovala rádovo milióny korún, technici vykonali upgrade vysielacieho reťazca, a tým pádom aj vysielacej réžie,“ uvádza televízia v dnešnej tlačovej správe.

Prima HD je dostupná od 1.8 v českej káblovej televízii UPC, v satelitnej platforme Skylink a od polovice septembra 2013 aj v DVB-T sieti 8 prevádzkovateľa České Radiokomunikace z vysielača Praha-mesto na 51. kanáli s vertikálnou polarizáciou.

Prima COOL HD naladia už dnes v českej káblovej televízii UPC, od 15. augusta 2013 aj v regionálnej sieti 12 Czech Digital Group z vysielača Praha-mesto na 47. kanáli s vertikálnou polarizáciou.

prim_HD

Mohlo by vás ešte zaujímať