Reklama

SES posilňuje partnerstvo s Telekom Srbija niekoľkoročnou zmluvou o poskytovaní satelitnej kapacity

Spoločnosť SES (NYSE Euronext Paris and Luxembourg Stock Exchange: SESG) dnes oznámila podpísanie niekoľkoročnej zmluvy o poskytovaní satelitnej kapacity srbskému telekomunikačnému operátorovi Telekom Srbija na satelite spoločnosti SES – ASTRA 3B, ktorý sa nachádza na orbitálnej pozícii 23,5°E.

Momentálne využíva Telekom Srbija orbitálnu pozíciu SES na 19,2°E na poskytovanie satelitného vysielania priamo do domácností (DTH) svojich verejnoprávnych programov RTS Sat a Radio Beograd v Srbsku. Na základe novej zmluvy bude spoločnosť Telekom Srbija využívať dodatočnú kapacitu na pozícii 23,5°E na poskytovanie televízneho a rozhlasového vysielania a tiež na zabezpečenie dátových služieb.

Najnovšia dohoda s Telekom Srbija potvrdzuje, že výhodnosť primárnych orbitálnych pozícií SES, profesionálna tímová práca a vysoko kvalitné služby sú pre túto spoločnosť vysoko hodnotné. Zároveň je táto dohoda aj významným míľnikom, keďže satelitnú kapacitu budeme poskytovať z novej orbitálnej pozície a to aj pre dátové služby. Sme radi, že môžeme podporiť toto rastúce partnerstvo a samozrejme budeme pokračovať v poskytovaní prvotriednych služieb, ktoré umožnia spoločnosti Telekom Srbija ďalší rast ich biznisu,“ povedal Martin Ornass-Kubacki, viceprezident a regionálny riaditeľ pre strednú a východnú Európu spoločnosti SES.

(TS GS)

Ďalšie zaujímavé správy: