Reklama

Spoločnosť SES využíva podujatie MIPTV v Cannes na podporu ULTRA HD

Spoločnosť SES (NYSE Euronext Paris and Luxembourg Stock Exchange: SESG) predstavila iniciatívu „SES Ultra HD Experience“ (SES Ultra HD zážitok) na podujatí MIPTV v Cannes, ktorá pozýva tvorcov obsahu a vysielateľov na spoluprácu so SES s cieľom podporiť vývoj Ultra HD.

V dnešnej dobe stále väčších a väčších televíznych obrazoviek, ktoré sú už cenovo dostupné, spotrebitelia očakávajú, že budú mať zabezpečenú aj čo najvyššiu kvalitu obrazu,“ povedal Norbert Hölzle, senior viceprezident spoločnosti SES pre obchod v Európe. „Pre spoločnosť SES ako globálneho satelitného operátora je nesmierne dôležité byť v istom zmysle katalyzátorom a umožniť postupné nasadzovanie a vytváranie Ultra HD ekosystému v našom odvetví.

Výzvou pre vysielateľov je práve prístup k Ultra HD obsahu. Satelit je tou najvhodnejšou infraštruktúrou, ktorá dokáže priniesť obraz vo veľkom rozlíšení čo najširšiemu publiku. Spoločnosť SES má veľmi dobrú pozíciu na to, aby mohla podporiť tvorcov obsahu a vysielateľov pri testovaní Ultra HD vysielania a distribuovať ich obsah ešte predtým, než sa Ultra HD stane bežnou súčasťou televíznej zábavy v nasledujúcich rokoch.

Iniciatíva „SES Ultra HD Experience“ umožňuje tvorcom obsahu a vysielateľom z celého sveta využiť satelity SES na testovanie ich vlastného obsahu natočeného v rozlíšení Ultra HD. Aby dostali svoj obsah na satelity SES, môžu využiť špeciálnu SES webstránku www.ses.com/ultrahd-experience.

Viac informácií o Ultra HD nájdete aj na stránke http://www.onastra.sk/14379959/ultra-hd.

Ďalšie zaujímavé správy: