Reklama

SES otestovala po prvýkrát prenos Ultra HD vysielania v novom štandarde v rámci SES Industry Days

Spoločnosť SES (NYSE Euronext Paris and Luxembourg Stock Exchange: SESG) spolu so svojimi partnermi Harmonic, svetovým lídrom v oblasti infraštruktúry pre poskytovanie video služieb a Broadcom Corporation, globálnym lídrom a inovátorom v oblasti polovodičových riešení, uskutočnili po prvýkrát prenos Ultra HD vysielania v novom štandarde HEVC naživo zo satelitov ASTRA na orbitálnej pozícii 19,2°E. Tento štandard predstavuje 50-percentné zvýšenie efektívnosti dekódovania v porovnaní s predchádzajúcim štandardom MPEG-4 AVC (H.264) takisto využitým na testovanie Ultra HD vysielania.

Tento test sa uskutočnil počas podujatia SES Industry Days v Luxembursku s využitím kódovania ProMedia Xpress od firmy Harmonic a referenčného dekódovacieho systému pre štandard HEVC – zariadenie BCM7445 spoločnosti Broadcom, na príjem kódovaného Ultra HD vysielania v štandarde HEVC. Signál bol vysielaný vo formáte DVB-S2 pri dátovom toku 20 Mbit/s.

V rámci živej demonštrácie sa vysielalo po prvýkrát v plnom Ultra HD obraze 3840×2160 pixelov v štandarde HEVC, pričom predchádzajúce testovania sa vysielali či už v štandarde H.264 alebo s využitím 4 paralelných HD obrazov. Spoločnosť SES vysielala po prvýkrát plné Ultra HD vysielanie 3840×2160 pixelov vo formáte MPEG-4 AVC (H.264) počas konferencie IBC 2012 v Amsterdame.

Thomas Vrede, viceprezident spoločnosti SES pre prijímacie systémy, povedal: „Sme nesmierne hrdí, že sme mohli predstaviť prvé Ultra HD vysielanie s využitím štandardu HEVC na satelite. Spoločnosť SES opäť preberá úlohu lídra v odvetví prostredníctvom prvého skutočného Ultra HD vysielania v reálnom komerčnom pásme. Sme presvedčení, že HEVC štandard sa stane preferovanou voľbou pre TV operátorov pri vysielaní obsahu v Ultra HD a očakávame, že v rámci odvetvia bude podporený vývoj prototypov prijímačov pre Ultra HD vysielanie v nadchádzajúcom období. Spoločnosť SES bude v plnej miere podporovať celý ekosystém pre Ultra HD, a poskytne testovací kanál pre svojich partnerov v odvetví.

Ian Trow, riaditeľ pre rozvíjajúce sa technológie a stratégie spoločnosti Harmonic, hovorí: „SES dosiahol dôležité prvenstvo v odvetví spolu so spoločnosťami Harmonic a Broadcom. Tento prenos vo formáte DVB-S2 jasne dokazuje výhody kódovania HEVC v rámci satelitnej aplikácie na živý prenos využitím Harmonic ProMedia. Použitím štandardu HEVC bolo dosiahnuté významné zlepšenie v oblasti kompresie v porovnaní s predchádzajúcim nasadením Ultra HD pri použití štandardu MPEG-4 AVC (H.264).

Spoločnosť Broadcom podporuje využívanie technológií v štandarde HEVC – z čoho samozrejme vyplýva aj podpora distribúcie Ultra HD obsahu – so SES,“ uviedol Joseph Del Rio, produktový riaditeľ Broadcom, skupiny Broadband Communications Group. „Štandard HEVC je katalyzátorom, ktorý podporí vývoj a rozšírenie Ultra HD televízie aj smerom k spotrebiteľom.

Ďalšie zaujímavé správy: