Reklama

RTVS vysiela programy vo vysokom rozlíšení už aj na Dvojke

Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) vysiela programy vo vysokom rozlíšení (HD) už aj na Dvojke. Diváci si tak môžu pozrieť vybrané programy vo vysokom rozlíšení nielen na Jednotke, ale aj Dvojke. Najväčším nedostatkom však zatiaľ bude v porovnaní s Jednotkou HD, ktorá vysiela vo verejnoprávnom multiplexe práve dostupnosť kanálu Dvojka HD.
Pokračovanie nižšie:

Dvojka HD bude zatiaľ dostupná len u vybraných káblových a IPTV operátorov po celom Slovensku.

V HD kvalite budú môcť diváci sledovať na Dvojke programy ako napríklad Anjeli strážni, Família, A3UM, Slovenské kino, Umenie 2012, Ovce.sk, dokumenty z tvorby nezávislých producentov, kvalitné zahraničné dokumenty, ale aj Rómsky magazín.

„RTVS v roku 2013 počíta aj s výrobou ďalších pôvodných programov v HD. Prechod vysielania na HD a zvyšovanie objemu vlastnej tvorby vo vysokom rozlíšení je jednou z hlavných priorít manažmentu RTVS. Pripravujeme jednotné riešenie ponuky streamov pre všetkých káblových operátorov, aby sa programy RTVS v HD kvalite dostali k čo najväčšiemu počtu divákov,“ uviedol hovorca RTVS Mgr. Richard Šümeghy.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. Uvital by som STV1/2 v HD na satelite.
    Neskutocne ma vytaca logo HD na TV JOJ, ktore sa na satelite vysiela v SD.

  2. Na Slovensku si vsimam zaujimavu snahu v prospech prevadzkovatelov IPTV. Kazdy program v HD je sireny len operatormi IPTV s vynimkou STV1 ktora je v DVBT a Markiza HD na satelite (ktora ma este k HD hodne, hodne daleko). V DVBT momentalne celoplosne bezia 3 MUXi a od marca by mal pribudnut dalsi a v nich je 7 TV programov a 2 testy. Nieje aj tam priestor na HD vysielanie ak uz tam nemame zaujem pridat dalsie TV stanice???

  3. Ski Link má Markizu HD, CT 1 HD , Prima Family HD, Nova HD,a to že JOJ v HD machruje len po iných káblovkach s podmienkou viazanosti, je ich typická vypočítavosť. STV 1 a STV2 by sa mala zobudit a nešaškovať ako JOJ len v platenych kablovkach pretože na ASTRE vysielaju zadarmo nemecke rakuske verejno právne rbb, zdf, Sat 1, atď.

  4. Vysielanie STV1 na Skylinku by ma veľmi potešilo. A samozrejme aj JOJ HD. Českých staníc je tam v HD kvalite oveľa viac ako slovenských. Mimochodom, neviete ako prebieha rokovanie o zaradení Minimaxu do Skylinku?

  5. Staci prest k freeSATu a mas tam Minimax a vela inych programov o ktorych moze Skylink snivat. Animal Planet HD, MTV, VH1, Megamax. Skylink uz neprida ziadny program na svoje naklady, toto si treba uvedomit. Konecne ukazal pravu tvar.

  6. Sky Link má na pláne pridať STV HD… ako i iné nove .

  7. 🙂 Pepo Skylink by nepridal ani Markizu HD, keby si to nezaplatila sama. Preco myslis, ze nema napr JOJ HD?

  8. Veď som sa vyjadril, že nechce isť na Astru v HD v Skylinku.

Komentáre už nie sú povolené.