Reklama

Jednotka spustí v januári štyri zahraničné seriálové novinky

RTVS pripravila pre svojich divákov na začiatok roka niekoľko zahraničných seriálových noviniek. Prvou z nich bude cenami ovenčené moderné spracovanie príbehov o Sherlockovi Holmesovi. Nasledovať bude úspešný dramatický seriál o osudoch zdravotných sestier a ich pacientov v chudobou zmietanom Východnom Londýne v 50. rokoch 20. storočia. Oba seriály sú z dielne britskej BBC. Ďalšou novinkou bude kontroverzný kanadský seriál o jednej z najfascinujúcejších rodín renesančnej Európy – Borgiovci. Na obrazovky sa tiež vráti Dr. House vo svojej záverečnej ôsmej sérii.
Pokračovanie nižšie:

Sherlock (Sherlock)

Prvým z akvizičných titulov RTVS pre rok 2013 bude Sherlock – najnovšie spracovanie príbehov kultového detektíva z produkcie britskej BBC. Tvorcovia zasadili dej seriálu do súčasného Londýna a zo Sherlocka Holmesa a Doktora Watsona spravili ozajstných hrdinov 21. storočia.

Prvý zo šestice príbehov odvysiela Jednotka už 2. januára 2013 o 20.10 h.Diváci uvidia, akou náhodou sa ocitnú spolu v jednom byte geniálny sociopat a psychicky labilný vojnový lekár z Afganistanu. Od prvej chvíle sa z nich stáva nerozlučná dvojica. Watson (Martin Freeman) s nemým úžasom sleduje dedukčné schopnosti Sherlocka (Benedict Cumberbatch), ktorý okamžite odhalí jeho najskrytejšie vnútro a Watson na oplátku dokáže stimulovať jeho genialitu. V prvej epizóde s názvom Štúdia v ružovom sa snažia rozlúštiť záhadu série samovrážd, ktoré akoby spolu súviseli…

Sherlock si vďaka vynikajúcim hereckým výkonom a scenárom, ktoré nezostávajú nič dlžné originálom Sira Arthura Connana Doyla, podmanil ako divákov, tak aj kritikov. O jeho kvalitách svedčia mnohé prestížne ocenenia, nominácie i vysoké čísla sledovanosti. Posledný diel druhej série videlo v Británii takmer 8 miliónov divákov.

Dr. House (House MD)

8. januára o 21.40 sa na obrazovky Jednotky vrátijeden z jej najúspešnejších seriálových titulov – Dr. House vo svojej ôsmej, záverečnej sérii.

Svojrázny doktor Gregory House (Hugh Laurie) dostane ponuku, že ho z väzenia prepustia na podmienku o štyri mesiace skôr, ak sa posledných päť dní vyhne akýmkoľvek problémom. House si už odkrútil 8 mesiacov za to, že autom vrazil do domu svojej milej, čím ju ohrozil na živote a vzápätí ušiel na tri mesiace do zahraničia. Vo väzení pomáha väzenskej lekárke a zachraňuje životy, aby si očistil svedomie a s čistým štítom sa mohol vrátiť späť do normálneho života…

Zavolajte sestričky (Call The Midwife)

10. januára o 20.10 uvedie Jednotka v dvoch dieloch za sebou nový seriálz produkcie BBC Zavolajte sestričky. Ide o dobovú drámu odohrávajúcu sa v 50. rokoch 20. storočia vo Východnom Londýne. Seriál je inšpirovaný životnými osudmi zdravotnej sestry Jennifer Worthovej.

Jenny, kvalifikovaná pôrodná asistentka plná nadšenia, práve skončila školu. Z vidieka prichádza do londýnskeho East Endu, do jednej z najchudobnejších častí britskej metropoly, aby pomáhala tehotným ženám z ulice a poskytla im tú najlepšiu možnú zdravotnú starostlivosť.
Seriál zaznamenal vysoké čísla sledovanosti a stal sa najúspešnejším dramatickým seriálom BBC od roku 2001. Poslednú epizódu prvej série videlo dovedna 9,2 miliónov divákov.

Borgiovci (The Borgias)

V ten istý deň, 10. januára o 22.00 Jednotka uvedie prvú časť výpravného historického seriálu o jednom z najfascinujúcejších a najkontroverznejších rodov minulosti – Borgiovci.

Oscarom ocenený Jeremy Ironshrá Rodriga Borgiu – vypočítavého, manipulatívneho patriarchu rodinného klanu, ktorý stúpa do najvyšších kruhov moci na pozadí renesančného Talianska. Buduje svoje impérium prostredníctvom korupcie v katolíckej cirkvi a nastolí neľútostnú nadvládu sily a krutosti. Po jeho boku stoja synovia Cesare a Juan a krásna dcéra Lucrezia. Borgiovci boli kontroverzní a kacírski ani nie tak pre svoje činy do tej doby neslýchané, ale preto, že v nich boli lepší než ich nepriatelia. A pritom sa dopustili prakticky každého hriechu a nemálo nových sami vymysleli.

(RTVS)

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentár

  1. Sherlock je krasny serial , milovala som klasickeho Sherlocka ale tento je uzasny taky klasicky a vsadeny do moderneho Londyna Som vdacna televizii, ze zaradila tento serial do svojho vysielania tak sa vzdy tesim na stredu vecer
    Dakujem

Komentáre už nie sú povolené.