Reklama

Zelená vlna_FM – rýchle dopravné spravodajstvo na rýchlom Twitteri

Rozhlas a televízia Slovenska spustila experimentálnu prevádzku dopravného spravodajstva Zelená vlna na sociálnej sieti Twitter pod účtom @zelenavlna. Pilotnú prevádzku pripravilo Rádio_FM, ktoré má na Twitteri deväť tisíc poslucháčov.

Rozhlasové dopravné spravodajstvo dokáže byť ešte rýchlejšie cez sieť Twitter. „Závažné dopravné udalosti zo slovenských ciest (nehody, kolóny, uzávierky ciest, prekážky na ceste, problémy so zjazdnosťou a pod.) sa okamžite dostávajú k „followerom“ bez čakania a vodiči nemusia čakať, kým sa informácie objavia v rozhlasovej Zelenej vlne. Ocenia to poslucháči so smartfónmi a akoukoľvek twitter aplikáciou. Stačí sa pred jazdou pozrieť, čo sa na ceste deje,“ hovorí šéfdramaturg Rádia_FM Dušan Vančo.
Pokračovanie nižšie:


Rádio_FM je v rámci RTVS dlhodobo lídrom v komunikácii na sociálnych sieťach, aj preto je pilotná prevádzka pod jeho gesciou. Vlastné dopravné spravodajstvo pod tradičnou značkou Zelená vlna odštartoval Slovenský rozhlas v septembri 2009. Informácie zo slovenských ciest pochádzajú predovšetkým z overených oficiálnych zdrojov (Policajný zbor SR, Národná diaľničná spoločnosť, Slovenská správa ciest, Autoklub Slovakia assistance, ČESMAD Slovakia, mestské dopravné podniky, atď.), ako aj od dobrovoľných dopravných spravodajcov Zelených anjelov, ktorí telefonujú svoje poznatky z ciest nepretržite 24 hodín denne na bezplatné telefónne číslo 0800 900 800. Dopravné správy Zelenej vlny vysielajú štyri programové služby RTVS: Rádio Slovensko, Rádio Regina, Rádio_FM a Rádio Patria, čo je podľa posledného prieskumu spolu viac ako milión dvesto tisíc poslucháčov denne.

(RTVS)

Mohlo by vás ešte zaujímať