Reklama

TA3 čaká programový facelift, posilní spravodajstvo i politické relácie

Televízia TA3 od pondelka spúšťa facelift svojej programovej štruktúry. Spravodajstvo dostane pevnejšiu štruktúru, v ktorej si viac priestoru nájde ekonomika, zahraničné spravodajstvo, či kultúra. Pozíciu si posilní aj politická publicistika, ktorá v posledných mesiacoch televízii priniesla významný rast sledovanosti.

Vylepšená programová štruktúra znamená pokračovanie v úspešných zmenách, ktoré televízia v posledných mesiacoch prijala a ktoré znamenali rast sledovanosti a reputácie našej televízie. Zároveň ju považujem za transparentnejšiu pre našich obchodných partnerov, čo sa čoskoro prejaví aj v lepšom obchodnom modeli televízie,“ povedal generálny riaditeľ TA3 Martin Ilavský.
Pokračovanie nižšie:


Aké zmeny prináša TA3

-Spravodajský Žurnál bude vysielaný päť krát denne, a to v lukratívnych vysielacích časoch o 12:00, 16:00, 20:00 a 22:00. Posledný spravodajský súhrn bude v programe o 23:30, čím televízia vychádza v ústrety životnému štýlu jej najdôležitejších cieľových skupín.

Častou pripomienkou našich divákov v minulosti bolo, že vo vysielaní príliš rotujeme rovnaké spravodajské príspevky, a preto sa tešíme, že táto zmena prinesie ešte čerstvejšie spravodajstvo. Vychádzame ňou v ústrety práve ľuďom, ktorí potrebujú pri práci či štúdiu dynamickejšie informácie,“ komentuje zmenu zástupca generálneho riaditeľa TA3 pre program, Martin Halanda.

-Ekonomické spravodajstvo dostane špeciálny spravodajský priestor, moderovaný ekonomickými reportérmi v popoludňajších spravodajských blokoch.

-Svoje samostatné miesto popri priebežných reportážach v spravodajstve dostane aj zahraničie. Reláciu 24 hodín vo svete, ktorá prinesie top udalosti zo sveta a ich analýzy budú môcť diváci sledovať každý deň o 23:05. Reláciu budú moderovať zahraniční reportéri TA3.

-Pre zvyšujúci sa dopyt po regionálnych informáciách televízia vytvorila pre tento typ správ samostatnú platformu. Každý pracovný deň a v nedeľu budú regionálne správy pod hlavičkou Slovensko dnes vysielané o 18:30.

-Politická diskusia Debata má v programe svoje nové miesto v pondelok, stredu a vo štvrtok o 21:00, čím sa počet relácií zvyšuje z dvoch na tri týždenne. Klub 3 zostáva v utorkovom slote o 21:00. Premiéry Témy dňa od pondelka do štvrtka sa presúvajú z 19:50 na 20:30.

-Špecializované informácie z kultúry televízia vo formáte Týždeň v kultúre prinesie vždy v sobotu popoludní. O vernisážach, nekomerčnej kultúre, premiérach predstavení a iných podujatiach bude exkluzívne hovoriť Zuzana Závodská.

TA3 však prináša aj nové relácie.

-Napríklad v nedeľu popoludní si športoví fanúšikovia budú môcť vychutnať rozšírené športové spravodajstvo aj z menšinových športových disciplín. Šport extra bude moderovať Víťazoslav Chrappa.

-Novou reláciou je aj formát …a just!, ktorý bude poradenskou formou riešiť problémy a spory ľudí.

(PR Clinic)

Mohlo by vás ešte zaujímať