Reklama

Film Europe Channel bude možno dostupný aj pre divákov v Ázii

Mediálna spoločnosť Film Europe Media Company sa 19. – 22. marca zúčastnila na jednom z najdôležitejších televíznych a filmových podujatí v Ázii – Hong Kong International Film & TV Market (FILMART), kde prezentovala Film Europe Channel – nový, v Európe aj v Ázii ojedinelý, projekt prémiovej televíznej a interaktívnej distribúcie európskeho filmu.

Na FILMARTe vystavovali najväčšie filmové, televízne a distribučné spoločnosti zo sveta, televízne stanice z Ázie, operátori aj technologické spoločnosti s najaktuálnejším obsahom a technickými novinkami. Spolu to bolo vyše 600 mediálnych spoločností, viac ako 5000 filmových a televíznych profesionálov navštívilo 60 odborných diskusií a networkových stretnutí. Nosnými témami boli nové média, raketový vývoj technológií vo všetkých oblastiach, globalizácia médií, nové formy šírenia televízií a filmov v mobilných a sociálnych sieťach, video a multimédia on demand, ale aj aktuálny vývoj čínskeho mediálneho trhu. Film Europe Media Company bola súčasťou Európskeho pavilónu – European Film Promotion.

Prezident Film Europe Media Company Ivan Hronec po FILMARTe povedal: „Bola to naša prvá skúsenosť s ázijským trhom. Išli sme sem s misiou hlavne počúvať. Nakoniec sme rokovali so všetkými významnými káblovými a satelitnými operátormi v Hong Kongu. Neostalo iba pri zdvorilostných minútkach, hovorili sme o konkrétnych obchodných modeloch. Nechcem to zakríknuť, ale vyzerá to sľubne. Úspechom je, že nový spôsob distribúcie európskeho filmu nebola pre nich neprijateľná alternatíva. Jej realizácia vyžaduje ďalšie stretnutia a dlhú prípravu. Detaily pred podpísaním podmienok neprezradím, ale považujem za veľkú priazeň osudu, že o nich za taký krátky čas v novom priestore vôbec rokujeme. Je to najlepšie ocenenie projektu Film Europe. Hovoríme jasne a hovoríme obchodným jazykom, ktorému káblové a IPTV platformy v Ázii rozumejú.”

Film Europe Media Company na FILMARTe zastupovali Ivan Hronec, chairman a zakladateľ spoločnosti, generálna riaditeľka spoločnosti Silvia Hroncová a riaditeľka programu a akvizícii Zuzana Aichová.

(Film Europe Channel)

Mohlo by vás ešte zaujímať