Reklama

Nová akvizícia mediálnej spoločnosti Film Europe – Berlinale 2012

Mediálna spoločnosť Film Europe Media Company priniesla zo 62. Berlínskeho medzinárodného festivalu Berlinale 2012 (8. 2. – 21. 2. 2012) niekoľko zaujímavých akvizícií pre vlastnú kinodistribúciu v Čechách a na Slovensku, ako aj pre nedávno spustenú televíziu Film Europe Channel, zameranú výhradne na výnimočnú európsku kinematografiu. Diváci sa môžu tešiť na divácky veľmi oceňovaný srbský film THE PARADE režiséra Srdjana Dragojevica, ktorý uviedli v sekcii Panorama Special a na Berlinale získal hneď tri ocenenia: Špeciálnu cenu Ekumenickej poroty, Readers’ Juries and Audience Awards – Panorama Audience Award PPP, Fiction Film a Siegessäule Readers´Award. Taktiež ďalší film METÉORA z nemecko-gréckej produkcie bol nominovaný v súťaži v kategórii Golden Berlin Bear, rovnako ako nový unikátny pätnásťdielny dokument THE STORY OF FILM: AN ODYSSEY. Film Europe na Berlinale zakúpila aj španielsky film NO REST FOR THE WICKED, najúspešnejší španielsky film roku 2011.

Mediálna spoločnosť Film Europe Media Company sa pravidelne zúčastňuje na veľkých medzinárodných filmových festivaloch. Nechýbala tam ani tento rok a kúpila zaujímavé európske snímky. „Film The Parade je pekným príkladom našej festivalovej akvizície. Kúpili sme ho skôr, ako dostal ocenenie, pretože sme hneď vycítili jeho kvality. Svedčí to o dobrej predfestivalovej stratégii. Desať rokov po vojne v bývalej Juhoslávii sa nakrúti film, ktorý premení vojnové traumy na komédiu a publikum z celého sveta sa na nej od prvej sekundy nefalšovane zabáva. Smiešno-smutne reálie povojnovej Juhoslávie sú ešte vždy obrazom celého postsovietskeho bloku. The Parade je film, ktorý reprezentuje profil Film Europe a ja som hrdý, že ho budeme distribuovať hneď v štyroch krajinách: Česku, Slovensku, Maďarsku a Poľsku,“ poznamenal na margo účasti Film Europe na Berlinale Ivan Hronec, CEO Film Europe Media company.

Film Europe na Berlinale kúpila aj španielsky film No rest for the wicked, ktorý získal 19. februára najvýznamnejšie španielske ocenenie Goya Awards až v 6 šiestich hlavných kategóriách. Tento film je najúspešnejším španielskym filmom roku 2011.

Veľkej pozornosti sa tešil aj nový unikátny pätnásťdielny dokument The Story of Film: An Odyssey, ktorý si diváci na Berliale pozreli v premiére v dvoch takmer osemhodinových blokoch. Dokument režiséra Marka Cousinsa je unikátnym sprievodcom po svete filmu, zachytáva históriu filmu od vzniku pohyblivých obrázkov, nechýba spoločenský kontext a história filmu z celého sveta. „Ide o nádhernú živú encyklopédiu filmu. V HD rozlíšení a na veľkom plátne vidíte všetko, čo tvorí zlatý fond svetovej kinematografie. Pre Film Europe bude The Story of Film programovou chrbticou, podľa ktorej budeme do kín a vo Film Europe Channel uvádzať všetky dôležité diela filmovej histórie. Začali sme s nákupom zreštaurovanej verzie filmov – začíname ikonickým filmom A trip to the moon Georgia Meliesa, historicky prvý science fiction film, ktorý sme kúpili ako filmovú raritu,“ dodal Ivan Hronec.

Film Europe Media Company rokovala aj o nových akvizíciách s poprednými spoločnosťami ako PATHE, MK2, HAN WAY, THE MATCH FACTORY, WIDE, TRUST NORDISK, FILMAX. Všetky nové akvizície sa dostanú do kinodistribúcie Film Europe Media Company a diváci sa môžu na ne tešiť aj na Film Europe Channel.

(Film Europe)

Mohlo by vás ešte zaujímať